Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
IX Przegląd choreograficzny dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam

IX Przegląd choreograficzny dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam

Klub Zgody

23 kwietnia 2016 r. - godz. 17.00, os. Dywizjonu 303 nr 1

Już po raz dziewiąty młodzi pasjonaci tańca spotkają się podczas Przeglądu choreograficznego dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Klubie 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1). Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca, organizator Przeglądu - Klub Ośrodka Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 roku życia do prezentacji swoich układów choreograficznych.

Zgłoszenia do 20 kwietnia!

Od wielu lat dla dzieci i młodzieży taniec jest jedną z najbardziej lubianych form aktywności ruchowej, która uwrażliwia na muzykę, wyzwala talent i pozwala rozwijać zdolności artystyczne. Przegląd powstał z myślą o wszystkich, dla których taniec jest sposobem wyrażania siebie. Organizatorzy obrali sobie za cel promowanie dziecięcej twórczości choreograficznej i tanecznej oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży zamiłowania do tańca. Przegląd to doskonała okazja aby młodzi uczestnicy nabrali nowych doświadczeń artystycznych, dzięki możliwości prezentacji swoich umiejętności przed szerszą publicznością. Kształtując przez to poczucie własnej wartości, uwrażliwiają siebie i innych na piękno i estetykę tej formy sztuki. Każdego roku grono uczestników Przeglądu się powiększa, co jest wspaniałą okazją do wymiany doświadczeń i integracji z osobami o podobnych zainteresowaniach. Ważnym celem jest sprowokowanie myśli twórczej u młodych uczestników – przejście z roli wykonawcy układu tanecznego do roli twórcy pomysłu choreograficznego. Pomysłodawczynią Przeglądu jest pani Barbara Gatty-Kostyal pedagog choreograf baletu.

Osoby zainteresowane udziałem w Przeglądzie mogą zgłosić maksymalnie dwa układy choreograficzne. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 kwietnia w Klubie Ośrodka Kultury (os. Zgody 1). Uczestnicy Przeglądu zaproszeni są także do wykonania dowolną techniką prac plastycznych o tematyce tanecznej, które będą prezentowane na wystawie towarzyszącej imprezie.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie, który wraz z kartą zgłoszenia można pobrać TUTAJ lub odebrać osobiście w Klubie Ośrodka Kultury od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00. Dodatkowe informacje można również uzyskać telefonicznie (12 644 24 32 wew. 28).

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE