Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Koronkowa robota - w świecie rękodzieła

Koronkowa robota - w świecie rękodzieła

Klub 303

21-22 maja 2016 r. - godz. 8.00-16.00, os. Dywizjonu 303 nr 1

Jak wygląda koronka szydełkowa? A jak czółenkowa? Czy koronki teneryfowe trudno wykonać? Jak zrobić koronki klockowe? Jeśli chcesz znaleźć odpowiedź na te pytania przyjdź do Klubu 303 i weź udział w bezpłatnych warsztatach koronczarskich.

Zapisy do 13 maja w Klubie 303.

Wstęp wolny.

Warsztaty poprowadzi mistrzyni koronek Pani Jadwiga Węgorek, która swoje wizje artystyczne przelewa na płótno i koronki za pośrednictwem igły, nici i klocków. W swoich pracach (głównie koronka klockowa) stosuje nici lniane w dwóch odcieniach, co daje niepowtarzalny efekt kompozycyjny. Jej mistrzowsko wykonane prace były eksponowane na wystawach indywidualnych (19 razy) i zbiorowych (143 razy), Cepeliadach i Targach Sztuki Ludowej. W konkursie zorganizowanym z okazji 45­lecia Spółdzielni Koronka w Bobowej w 1999 roku, Jadwiga Węgorek otrzymała nagrodę za całokształt twórczości.

Warsztaty rozpoczną się w maju i potrwają do grudnia. Zostaną zakończone uroczystą wystawą oraz wręczeniem dyplomów. Spotkania będą odbywały się cyklicznie po 10 godzin w miesiącu. Ze względu na stopień trudności tworzonych podczas warsztatów koronek, projekt jest dedykowany dla odbiorców dorosłych, jak też dla starszej młodzieży.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE