Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
48. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Ale Jazz!

48. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Ale Jazz!

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

10 września 2016 r. - godz. 18.00, MDK Fort 49 Krzesławice, os. Na Stoku 27b

Już po raz czterdziesty ósmy organizatorzy cyklu muzycznego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnica XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie, Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz MDK Fort 49 „Krzesławice”, zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie z muzyką w przestrzeni Nowej Huty.

10 września cykl zawita ponownie do gościnnego MDK Fort 49 „Krzesławice” (os. Na Stoku 27B). Podczas koncertu ALE JAZZ! - bo taki będzie motyw przewodni wrześniowego koncertu, wystąpią laureaci konkursu piosenki Żonkilowy Song oraz zespoły: Ewa Novel Trio, BOBA JAZZ BAND. Początek koncertu o godz. 19.00.

Żonkilowy song to konkurs, który odbył się w 2016 r. po raz pierwszy w Hospicjum im. Św. Łazarza w Krakowie. Organizacja konkursu związana była z coroczną akcją Pola Nadziei. Również podczas koncertu ALE JAZZ! nie zabraknie pamięci o potrzebujących i chętni będą mogli wspomóc Hospicjum datkiem do puszek wolontariuszy.

Na plenerowej scenie zaprezentuje się także zespół Ewa Novel Trio. Urodzona w Chicago wokalistka, autorka tekstów, absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie, związana z takimi zespołami jak Levi i Johnny’s Jazz Collection, od ponad roku tworzy także duet muzyczny Novel&Wilk z Kubą „Bobasem” Wilkiem. Podczas koncertu Ewa Novel Trio zaprezentuje autorskie utwory m.in. Mama says, Nie szukaj mnie, Little Brown Eyes, Zatrzymać czas, November, Babski blues, Sweet boogie boy.

Gościem specjalnym wieczoru będzie krakowski zespół BOBA JAZZ BAND– jeden z czołowych bandów sceny jazzowej. Imponujący skład instrumentalny zespołu – gitara, banjo, perkusja, kontrabas, fortepian, saksofon, klarnet, trąbka i puzon – zgotują uczestnikom koncertu prawdziwie jazzową ucztę. Początki artystyczne zespołu sięgają lat 90-tych, kiedy to lider zespołu Jan Boba, tworzący i osiągający sukcesy na scenie muzycznej już od lat 60-tych, założył zespół firmując go swoim nazwiskiem. Dorobek artystyczny zespołu to kilkanaście płyt CD oraz liczne nagrania radiowe i telewizyjne. Swoją twórczością czynią żywym stary jazz z lat 20-tych.

Koncert jak zawsze poprowadzi dyrektor artystyczny cyklu – Lidia Jazgar. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

SPONSORZY CYKLU: EDF Polska S.A.Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
PARTNERZY CYKLU: Kraków AirportLOTTOAgencja Artystyczna Art BluePaństwowa Szkoła AspirantówConcept Music Art
PARTNER KONCERTU: ArcelorMittal Poland Spółka Akcyjna
PATRONAT MEDIALNY: TVP KrakówRadio PlusDziennik PolskiGłos. Tygodnik Nowohucki

Strona wydarzenia na FB:https://www.facebook.com/events/1539678992726596/

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE