Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - In Paradisum

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - In Paradisum

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

23 października 2016 r., godz. 17:00 - os. Na Wzgórzach 1a

W wyjątkowy sposób, w tygodniu poprzedzającym uroczystość Wszystkich Świętych, organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich chcą uhonorować wszystkich zmarłych fundatorów i budowniczych kościoła na Wzgórzach.

Wstęp wolny.

Podczas koncertu, który odbędzie się w niedzielę 23 października o godz. 17.00 zabrzmią między innymi fragmenty Requiem Mozarta i Fourego. Zgromadzeni usłyszą również muzykę organową i to w niezwykłej konfiguracji. Do jednego instrumentu zasiądzie dwóch wykonawców. Wybrzmi więc sonata zagrana na cztery ręce i cztery nogi. Koncert zakończy uroczyste Te Deum Josepha Haydna. Wykonawcami będą sopranistka Liliana Pociech, organiści Małgorzata Trzaskalik-Wyrwa, Ireneusz Wyrwa oraz orkiestra i Chór Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka.

Koncert będzie swoistym dziękczynieniem za postawę i trud pracy wszystkich, którzy przyczynili się do powstania nowohuckiej świątyni. W tym czasie w Kościele na Wzgórzach Krzesławickich obecne będą także relikwie Świętego Jana Pawła II, a koncert będzie podziękowaniem i wyrazem radości również z tego faktu.

Kierownictwo artystyczne nad cyklem sprawuje Marek Walczak, organista parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, który tradycyjnie również poprowadzi koncert. Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu objął Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski.

powrót do listy aktualności...

 



 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE