Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Koronkowa robota – w świecie rękodzieła, kolejne warsztaty w Klubie 303

Koronkowa robota – w świecie rękodzieła, kolejne warsztaty w Klubie 303

Klub 303

W Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zakończył się kolejny etap bezpłatnego projektu Koronkowa robota – w świecie rękodzieła. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas wrześniowych spotkań Mistrzyni Jadwiga Węgorek przekazała uczennicom wiedzę na temat koronki czółenkowej - frywolitki.

Frywolitka to rodzaj koronki artystycznej wykonywanej z cienkiej nici za pomocą specjalnych czółenek lub igły i szydełka. Dzięki użyciu cienkiej nici, całość wygląda bardzo delikatnie, choć równocześnie jest niezwykle trwała (znacznie trwalsza niż np. koronka szydełkowa). Podstawowymi elementami frywolitek są węzły, słupki i pikotki, za pomocą których tworzy się kółka i łuczki. Najczęściej spotykanymi wyrobami frywolitkowymi są serwetki, kołnierzyki, wstawki koronkowe i biżuteria.
Na warsztatach Panie w skupieniu „wiązały węzełki”, aby na koniec projektu, czyli w grudniu, mogły pochwalić się swoimi osiągnieciami na wspólnej wystawie prac wykonanych podczas całego projektu.
Kolejnym tematem warsztatów będzie koronka teneryfowa.
Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w warsztatach.
Ilość miejsc ograniczona.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE