Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Wykład: Najsłynniejsze opery świata

Wykład: Najsłynniejsze opery świata

7 listopada 2016 r. - godz. 15.00, os. Centrum A 6a

Pierwszy listopadowy wykład w Nowohuckiej Akademii Seniora wygłosi Lesław Czapliński – krytyk muzyczny, autor licznych książek poświęconych muzyce. Tematem spotkania będą najznamienitsze opery świata.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

Prelegent wprowadzi słuchaczy w świat opery, opowie o popularności sztuki operowej w epoce przedfilmowej, o operowych adaptacjach popularnych dramatów i powieści, zyskujących większą popularność od swych literackich i scenicznych pierwowzorów, o kulcie śpiewaków – operowych gwiazd oraz o modach i wydarzeniach politycznych, które z operą się wiązały. Zgromadzeni usłyszą m.in. o takich tytułach jak Don Giovanni, Carmen, Tosca, Traviata, Aida, Madame Butterfly, Straszny dwór.

Organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE