Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Koronkowe arcydzieła w Klubie 303

Koronkowe arcydzieła w Klubie 303

Klub 303

W miesiącu grudniu miały miejsce dwa znaczące wydarzenia dla projektu Koronkowa robota – w świecie rękodzieła, który odbywał się w Klubie 303.

Pierwszym było zakończenie cyklu warsztatów koronki klockowej. Jest to o tyle ważne wydarzenie, że 26 października 2016 r. krakowska koronka klockowa została wpisana na Krajową Listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stało się to za sprawą przedstawicielek Koronczarek Ziemi Krakowskiej, uczestniczek Warsztatów Rękodzieła Artystycznego „Czar Nici”, którą jest m.in. Pani Jadwiga Węgorek prowadząca warsztaty w Klubie. Uczestniczki są bardzo dumne, że też mogły poznać technikę, która znalazła się na liście dziedzictwa kulturowego.

Natomiast drugie wydarzenie, to wernisaż wystawy prac wykonanych przez uczestniczki podczas całorocznego kursu, który odbył się 10 grudnia. Wernisaż był okazją nie tylko do otwarcia wystawy, ale także do rozmów podsumowujących cały projekt. Był to dzień, w którym każda z Pań odpowiedziała sobie wreszcie na pytanie, która koronka przypadła im najbardziej do gustu, a która sprawiła najwięcej trudności. Był to także czas pomysłów na kolejne spotkania, aby kontynuować to, co rozpoczęła mistrzyni - Pani Jadwiga. Na wystawie można oglądać różne motywy wykonane technika szydełkową, czółenkową, teneryfową oraz klockową.

Wystawa będzie czynna do połowy lutego w Klubie 303 w godzinach otwarcia Klubu.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

powrót do listy aktualności...

 

 

 

WCZYTYWANIE