Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Zerówka Cyrkowa wystartowała!

Zerówka Cyrkowa wystartowała!

We wtorek 11 kwietnia 2017 r. w Klubie 303 odbyły się pierwsze zajęcia cyrkowe dla dzieci w wieku od 9 roku życia.

 Jednakże nadal macie szansę się zapisać! Wszystkich zainteresowanych zajęciami, zapraszamy do kontaktu. Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek w godz. 17.00-18.15.

Jeżeli ktoś wybiera się do nas po raz pierwszy, zapraszamy 15 minut wcześniej.

Czym dokładniej jest Zerówka Cyrkowa? Zajęcia te nastawione są na naukę żonglerki (piłkami, obręczami, maczugami), kręcenie talerzami, diabolo, kijami oraz poi. Na zajęciach ćwiczona jest równowaga na rola-bola, szczudłach, slackline i monocyklu oraz gra na bębnach. Każde dziecko jest w stanie nabyć takie umiejętności - każdy może odnieść na tym polu sukces! Oprócz rozwijania umiejętności sprawnościowych - koordynacji i refleksu, koncentracji i poczucia rytmu, kładziony jest duży nacisk na integrację grupową oraz budowanie grupowej świadomości.

Prowadzący: 

Magdalena Florek – magister pedagogiki, instruktorka teatru i cyrku. Pracuje z młodzieżą i dziećmi od 7 lat. Ukończyła Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym, Studium Zarządzania Projektami w ramach Szkoły Menadżera, Kurs Instruktora Cyrku organizowanego przez Fundację Miasto Projekt. Uczestniczka wieloletniego Programu Edukacyjnego Dilettante dla instruktorów teatralnych organizowanego przez Małopolski Instytut Kultury. Manager projektów krajowych i międzynarodowych, organizator imprez kulturalnych. W dziedzinie cyrku współpracuje z wieloma instytucjami na terenie Krakowa, partnerami z Francji i Niemiec. Pomysłodawczyni i założycielka grupy teatralno-cyrkowej GHNH (Grupa Happenerska Nowa Huta) występującej w kraju i za granicą. Już od wielu lat na dobre rozkochana w teatrze, sztuce ulicznej i cyrkowej.
To, do czego dążę i co w mojej pracy pedagoga jest najważniejsze to połączenie młodości - którą uwielbiam, z cyrkiem i teatrem - w których jestem zakochana; to połączenie energii, szybkości i rozmachu z koncentracją, cierpliwością, dążeniem do samodoskonalenia i samoświadomości. Wiele dzieciaków poznało cyrk dzięki mnie, wiele robi w życiu zupełnie coś innego, ale zawsze bardzo blisko im do cyrku i to jest właśnie to, o co mi chodzi, bo dla mnie, cyrk to same korzyści!

Tomasz Krawczyk - z wykształcenia realizator dźwięku, a z pasji instruktor i cyrkowiec. Miłośnik muzyki, ognia, wszelkich ćwiczeń i występów teatralnych. Jako artysta cyrkowy zdobywał doświadczenie pracując na terenie całej Polski, jak również Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Rumuni, Portugalii a nawet w Dubaju. Wielokrotnie prowadził warsztaty muzyczne, teatralne, cyrkowe, ogniowe oraz plastyczne. Na co dzień jeden z liderów Grypy Cyrkowej z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

powrót do listy aktualności...

 

 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 3 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE