Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Spotkajmy się na polu - rodzinne imprezy plenerowe

Spotkajmy się na polu - rodzinne imprezy plenerowe

maj-czerwiec 2017 r.

Kiedy nadchodzi pełnia wiosennego czasu i słońce wychodzi zza chmur, każdy zaczyna marzyć i planować wakacyjny odpoczynek. Zanim jednak nadejdzie upragniony czas wakacji, korzystając z pogody, chętniej opuszczamy nasze miękkie kanapy, by wystawić twarze do słońca i zaczerpnąć trochę energii. A gdyby tak połączyć wiosenno-letnie spacerowanie z doskonałą rodzinną zabawą? Taką możliwość dają przedwakacyjne inicjatywy pod chmurką, na które zapraszają Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Sezon imprez plenerowych rozpocznie się już 28 maja. W niedzielne popołudnie Klub Jedność (ul. Drożyska 3c) zaprasza całe rodziny do udziału w Ułańskim Dniu Wolicy. Wśród atrakcji znajdą się między innymi pokaz kadryla oraz sprawności i zręczności w posługiwaniu się szablą w wykonaniu członków Krakowskiego Szwadronu Ułanów. Do tego dojdzie szeroki wachlarz występów artystycznych, w tym wychowanków Zespołu Pieśni i Tańca AGH Krakus, zespołu Nasze Pokolenia oraz tematyczne zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych. Imprezie towarzyszyć będzie loteria fantowa, nie zabraknie ogródka zabaw dziecięcych oraz punktu gastronomicznego. O godz. 19.00 zespół Paradox zaprosi wszystkich na zabawę taneczną.

Czerwiec przyniesie moc atrakcji podczas kolejnych wydarzeń plenerowych. W niedzielę 11 czerwca Dzielnica XIV Czyżyny, Klub 303 i Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czyżyny” już po raz piętnasty, zaproszą mieszkańców Krakowa na coroczne Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom. Na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 14 (os. Dywizjonu 303 nr 66) w tym roku będzie… bajecznie – a to nie tylko za sprawą bogactwa atrakcji: pokazów scenicznych, konkursów, animacji, ale również dzięki temu, że w swojej treści i oprawie nawiązywać będą one do wielu znanych i lubianych przez wszystkich bajek. Na pożegnanie happenerzy z Klubu 303 przedstawią ogniową opowieść inspirowaną historią Aladyna.

Jeśli bliżej Wam do osiedla Łuczanowice, tam również w niedzielę 11 czerwca Klub Aneks (ul. A. Mycielskiego 11) szykuje Dzień Łuczanowic. Na żołnierską nutę. Klub zabierze wszystkich uczestników w klimaty militarne, do których nawiązywać będą przygotowane atrakcje: pokazy konne, konkursy rodzinne z cennymi nagrodami, występ zespołu Wąsy, dzieci z Przedszkola nr 63, tanecznej formacji Aneks czy gry prowadzone przez Związek Strzelców Strzelec. Uwieńczeniem imprezy będzie zabawa taneczna.

Kolejny weekend należeć będzie do Klubu Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29), który w sobotę 17 czerwca zaprasza na Góralski Dzień Branic. W górskie klimaty porwą nas występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 74 i zespołu Nutki. Wydarzeniu towarzyszyć będą przejażdżki konne i dorożką a także loteria fantowa i wesołe miasteczko. Na zakończenie zabawa taneczna z zespołem Pro-Fill.

Tegoroczny Dzień Grębałowa odbędzie się 25 czerwca pod hasłem Historycznym szlakiem przez Grębałów. Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprosi do obejrzenia wystawy prezentującej losy Grębałowa na przestrzeni lat oraz do udziału w rodzinnej grze terenowej pt. Historycznym szlakiem. Podczas zabaw na świeżym powietrzu goście będą mieli zapewniony szereg atrakcji: rozpoczynając od pleneru malarskiego poprzez animacje muzyczne, malowanie twarzy, pokazy ogromnych baniek mydlanych kończąc na grach i konkursach z nagrodami.

Kulturalne spotkania pod chmurką z Klubami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to także propozycja nieco bardziej kameralnych pikników. W sąsiedzkim gronie będzie można rozsiąść się a nawet położyć na piknikowych kocykach i skorzystać z przygotowanych atrakcji. Już 3 czerwca podczas Rodzinnego pikniku organizowanego przez Klub Zgody (os. Zgody 1) dzieci wraz z rodzicami będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz w rozmaitych grach podwórkowych. Nie zabraknie gier stolikowych i malowania buziek. Tydzień później w sobotę 10 czerwca dajcie się porwać na Balonowy piknik z Mistrzem Janem do Klubu Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). W tym dniu wszystkie dzieci – większe i mniejsze - opanuje balonowe szaleństwo. Będzie mnóstwo zabaw z balonami, skręcanie balonów, balonowe rozmaitości plastyczne i puszczanie balonowych marzeń w niebo. Ostatni weekend czerwca to Piknik sąsiedzki w Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a). Pierwszy dzień wakacji - 24 czerwca stanie się świętem wspólnej zabawy, odpoczynku, skakania, biegania i tego wszystkiego, co powinno się na piknikach robić. Z okazji Dnia Ojca, przypadającego dzień wcześniej, przygotowane zostaną również specjalne atrakcje dla ojców. Piknik uświetni występ zespołu Jędrusie ze specjalnie na to wydarzenie przygotowanym repertuarem.

Począwszy od ostatniej niedzieli maja do końca czerwca w każdy weekend będzie można skorzystać z oferty przygotowanej przez Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Przygotowane przez Kluby atrakcje na pewno ucieszą, a może i pozytywnie zaskoczą dzieci, dorosłych i starszych. Nie siedźcie w domach, spotkajmy się na polu!

powrót do listy aktualności...

 

 

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 3 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE