Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Smacznie i ludowo w Klubie Jedność, czyli wynik fazy badawczej na os. Wolica

Smacznie i ludowo w Klubie Jedność, czyli wynik fazy badawczej na os. Wolica

Klub Jedność

W dniu 17 lipca rozpoczęła się na osiedlu Wolica faza diagnostyczna projektu Kultura sąsiedzka. Na kolejnych spotkaniach w Klubie Jedność, zebrane Panie wypracowały dwie koncepcje działań, choć właściwie już na pierwsze spotkanie przyszły z gotowym pomysłem – marzeniem, aby pojechać w strojach krakowskich na Prezydenckie Dożynki w Spale. Ze względu na ogromną determinację, doskonałe przygotowanie tematu organizacji wyjazdu, a także jednomyślność wśród zebranych osób, pomysł ten – choć nietypowy – został zaakceptowany przez prowadzącą zajęcia.

Nad drugim pomysłem pracowaliśmy tradycyjnymi metodami opartymi o ankiety i rozmowy badające potrzeby oraz deficyty społeczności oraz miejsca. I na tej podstawie finalnie udało nam się ustalić kierunek działania na os. Wolica. Będzie to organizacja wielkiego, integrującego sąsiedzkiego spotkania połączonego z warsztatami rękodzieła oraz degustacją przysmaków według tradycyjnych, domowych przepisów.

Nad szczegółami projektów będziemy pracować podczas kolejnej fazy Kultury sąsiedzkiej, która na os. Wolica rozpocznie się już 10 sierpnia.

powrót do listy aktualności...

 

 

 

WCZYTYWANIE