Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Dożynki Dzielnicowe w Pleszowie

Dożynki Dzielnicowe w Pleszowie

20 sierpnia 2017 r. - godz. 14.00, teren przy ul. Suchy Jar

Wakacyjne miesiące to czas ciężkiej pracy wszystkich rolników. Po trudach zbiorów przychodzi jednak czas wspólnego świętowania. Tradycja obchodów Święta plonów, sięgająca dawnych czasów, wciąż pozostaje żywa. Dożynki obchodzone są również na wielu terenach wchodzących w obszar Miasta Krakowa. Każdego roku końcem sierpnia Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają mieszkańców Dzielnicy XVIII i XVII Wzgórza Krzesławickie do wspólnego podtrzymywania tej jakże ważnej i wyjątkowej tradycji. Tegoroczne Dożynki Dzielnicy XVIII odbędą się w niedzielę 20 sierpnia w Pleszowie.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Dożynki rozpocznie uroczysta Msza Świętą o godz. 14.00 w kościele pw. św. Wincentego. Po jej zakończeniu wyruszy tradycyjny już korowód dożynkowy, w którym znajdą się ubrane w stroje ludowe zespoły dożynkowe, niosące wykonane przez siebie wieńce, przedstawiciele władz i wszyscy zaproszeni goście. Korowód poprowadzi Krakowski Szwadron Ułanów.

Zgromadzeni udadzą się na na rynek w Pleszowie przy ul. Suchy Jar, gdzie ok. godz. 15.30 będą miały miejsce oficjalne otwarcie Dożynek i część artystyczna. Na scenie z różnorodnym repertuarem, oczywiście na ludową nutę, wystąpią zespoły dożynkowe. Podczas całej imprezy podziwiać będzie można wieńce dożynkowe zgłoszone przez zespoły do Przeglądu. Wszystkie wieńce, które można zgłaszać w dwóch kategoriach – wieniec tradycyjny i wieniec współczesny, otrzymują nagrody. Nie są one poddawane ocenie, ze względu na bardzo wysoką staranność wykonania i trud pracy, który wkładany jest w ich przygotowanie przez każdy z zespołów.

Na najmłodszych uczestników Dożynek czekać będzie wesołe miasteczko i konkursy przygotowane przez prowadzącego imprezę – Krzysztofa Karolczyka. Nie zabraknie możliwości skorzystania z oferty ogródka gastronomicznego. Tradycyjnie na zakończenie Święta plonów – ok. godz. 19.00, Organizatorzy zaproszą wszystkich uczestników do wspólnej zabawy. Do tańca przygrywać będzie zespół Joker.

Realizacja tak dużego wydarzenia nie byłaby możliwa bez wielostronnej współpracy – sponsorów, partnerów i patronatów medialnych. A należą do nich w tym roku:

Sponsorzy: ArcelorMittal Poland Spółka Akcyjna, Zakłady Sanitarne w Krakowie Sp. z o.o.
Partnerzy: Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pleszowskiej, Komisariat Policji VIII w Krakowie, Straż Miejska Miasta Krakowa - Oddział III Nowa Huta
Patronat medialny: Głos. Tygodnik Nowohucki, Pallotti.fm, RADIO nowohuckie.pl

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE