Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Maluchy aktywnie - Klub Wersalik zaprasza

Maluchy aktywnie - Klub Wersalik zaprasza

Klub Wersalik

czwartki - godz. 10.00-14.00, os. Ogrodowe 15

Co robią najmłodsi, kiedy ich starsze rodzeństwo pilnie uczy się w szkole? Spotykają się w Wersaliku! Od ponad dwóch lat, co tydzień w Klubie Wersalik  odbywają się spotkania „MAMY czas” skierowane do grupy rodziców z małymi dziećmi. Wspólnie spędzany czas w gronie rówieśników to fantastyczny pomysł na wspieranie rozwoju najmłodszych. Podczas warsztatów korzystają również rodzice, którzy mogą w swoim gronie wymieniać się opiniami, poradami oraz pomysłami, nie tylko na spędzanie wspólnego czasu.

Od września do końca listopada w ramach spotkań realizowany jest projekt „Aktywny MAMY czas z dzieckiem” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego, którego inicjatorkami były Mamy uczęszczające na zajęcia.

Projekt „Aktywny MAMY czas z dzieckiem” to szereg warsztatów i spotkań tematycznych skierowanych do matek oraz opiekunów z małymi dziećmi. Głównym jego celem jest wsparcie rodziny, budowanie relacji i rozwoju wspólnoty oraz aktywne spędzanie czasu wolnego z dziećmi. Projekt zakłada organizację zajęć z elementami edukacji, wpierających psychofizyczny rozwój maluchów, przygotowujący je do prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. W projekcie uwzględniono przeprowadzenie m.in. warsztatów plastycznych, muzycznych, cyrkowych, kulinarnych, zajęć tanecznych i gimnastyki.

W październiku zostaną zorganizowane jeszcze trzy spotkania warsztatowe - 12.10. sesja zdjęciowa rodziców z dziećmi, 21.10. zajęcia teatralne, 26.10. warsztaty plastyczne. W listopadzie zaplanowano warsztaty muzyczne, plastyczne, zajęcia kulinarne oraz gimnastykę.

Grupa spotyka się w każdy czwartek w godzinach 10.00 -14.00 oraz w niektóre soboty.

Zapisy na spotkania w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków - Nowa Huta (os. Ogrodowe 15), telefonicznie pod numerem: 12 644 13 52, mailowo: wersalik@krakownh.pl lub przez portal Facebook: https://www.facebook.com/wersalik1/.

powrót do listy aktualności...

 

 

 

WCZYTYWANIE