Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Andrzejki dla dzieci w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Andrzejki dla dzieci w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

listopad 2017 r., Nowa Huta

Wigilia świętego Andrzeja, zwana popularnie Andrzejkami, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych w Polsce wieczorów, poświęconych magii oraz wróżbom. To także ostatni moment na huczną zabawę przed zbliżającym się adwentem. W tradycji polskiej impreza miała charakter przede wszystkim matrymonialnym, jednak z czasem przekształciła się w niezobowiązującą zabawę dla dzieci i dorosłych. W tym roku wydarzenia i atrakcje andrzejkowe dedykowane dzieciom przygotowało kilka klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Najwcześniej, bo już w połowie listopada Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza wszystkie dzieci, które z niecierpliwością czekają na andrzejkową imprezę, tańce i wróżby. Z kolei mali czarodzieje i czarodziejki w wieku od 2 do 5 lat (najchętniej w przebraniach) będą bardzo mile widziani w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26), gdzie spotkają wróżkę, będą tańczyć, malować buźki oraz wyczyniać Andrzejkowe czary mary. Inny pomysł na dziecięce swawole ma Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). W Sobotni poranek z magią i plastyką każdy uczestnik zamieni się w czarodzieja lub wróżkę, a gość specjalny - iluzjonista, pomoże im przenieść się w świat magii i rzeczy niezwykłych. Śmiechu i radości nie zabraknie natomiast w Klubie Zgody (os. Zgody 1). Andrzejki dla dzieci to propozycja muzyczno-ruchowa, plastyczna i integracyjna dla nieco starszych smyków (w wieku 6-10 lat). Dzieci i rodzice, którym bliżej jest do Klubu Wersalik (os. Ogrodowe 15) znajdą tam wyśmienitą zabawę podczas Dziecięcych Andrzejek w Wersaliku. W programie znajdą się wróżby, konkursy i zabawa taneczna dla małych i starszych pociech (2-12 lat). Kto zaś chce poznać zwyczaje andrzejkowe oraz katarzynkowe, usłyszeć wiele ciekawostek związanych z tą polską tradycją, powinien wybrać się do Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tajemniczo i ciekawie zapowiadają się przygotowane tam atrakcje: wesołe wróżby, quiz, krzyżówki, zabawy ruchowe oraz wiele innych. Ostatniego dnia miesiąca warto udać się na Magiczny wieczór do Klubu Herkules (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Na miejscu dzieci poznają wiele wróżb, w tym te najbardziej tradycyjne, jak but za progiem, karteczki pod poduszką czy lanie wosku.

Rodzice, którzy sami pragną poczuć się jak dzieci a przy okazji pobawić się razem ze swoimi pociechami mogą spędzić andrzejkowy czas w dwóch miejscach. W Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a) odbędzie się szalona, wieczorna zabawa andrzejkowa z muzyką na żywo, którą poprowadzą ojcowie z Klubu Ojców. Z kolei Klub Karino (ul. Truskawkowa 4) proponuje Andrzejki w Klubie Rodziców. Imprezę rozkręci Radosław Omieciński z agencji artystycznej Maska, a wyjątkowy nastrój zapewni magiczna scenografia oraz bogaty program wydarzenia. Mile widziane przebrania!

Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy a jednocześnie źródło wiedzy o tradycjach ludowych. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Szczegółowe informacje w Klubach. Zapraszamy!

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE