Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Szukamy niepodległości – gra terenowa w Klubie Jedność

Szukamy niepodległości – gra terenowa w Klubie Jedność

Klub Jedność

Co to jest niepodległość i czy można ją znaleźć? Odpowiedzi na pytania szukali uczniowie I Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji oraz Szkoły Podstawowej nr 142, którzy w przeddzień święta narodowego wzięli udział w grze terenowej „Szukamy niepodległości”, poprowadzonej przez Klub Jedność. Celem gry było przybliżenie uczniom pojęcia patriotyzmu oraz upamiętnienie Święta Niepodległości w niekonwencjonalny sposób.

Pięć drużyn musiało wykonać różnego rodzaju zadania, zdobywając punkty na poszczególnych stanowiskach. Konieczne było wykazanie się znajomością znaków patrolowych, szyfrowania i rozszyfrowywania wiadomości, podstawowych umiejętności pierwszej pomocy na fantomie, wiedzy historycznej przy rozwiązywaniu quizu, itp. Uczestnicy świetnie sprawdzili się w zadaniach wymagających wcielania się w rozmaite role, np. saperów czy zwiadowców, a rywalizacja między drużynami była zacięta, lecz wyrównana. Rozstrzygnięcie przyniósł dopiero test sprawnościowy, w którym należało pokonać bardzo trudny tor przeszkód. Gra terenowa spotkała się bardzo pozytywnym odzewem zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE