Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Koncert Kolęd na Wzgórzach Krzesławickich

Koncert Kolęd na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

W czwartek 28 grudnia 2017 r. w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbył się Koncert Kolęd ze wspólnym kolędowaniem w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. W koncercie udział wzięli: organista, improwizator i kompozytor Martin Sturm z Niemiec oraz Chór Mieszany Canticum Iubilaeum działający przy Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

Program koncertu składał się z trzech części. W pierwszej chór i organista na zmianę wykonywali tradycyjne kolędy, które w drugiej części koncertu przeobraziły się w improwizacje muzyczne Martina Sturma do wybranych przez publiczność pastorałek. Ostatnim punktem programu było wspólne kolędowanie zarówno uczestników jak i wykonawców.

Artystyczną opiekę nad koncertem sprawował Marek Walczak - kierownik artystyczny cyklu Muzyczne Spotkania i jednocześnie organista parafii Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, składają serdeczne podziękowania dla Zakładu Odzysku Surowców Madrohut Sp. z o.o. – firmy, która jest najważniejszym, strategicznym sponsorem cyklu.

Koncerty z cyklu odbywają się także przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków oraz Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu sprawuje Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Patronat medialny nad cyklem Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich objęli: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE