Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Aktywne Kobiety z Klubu Karino w Orszaku Trzech Króli

Aktywne Kobiety z Klubu Karino w Orszaku Trzech Króli

Klub Karino

6 stycznia 2018, Kraków

6 stycznia 2018 r ulicami Krakowa, przeszedł barwny korowód prowadzony przez Trzech Króli. Jak co roku uczestniczyły również w nim Aktywne Kobiety z Klubu Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Corocznie wcielają się one w rolę monarchów, niosąc własnoręcznie wykonaną gwiazdę symbolizującą światło prowadzące Trzech Króli do nowo narodzonego Jezusa, aby złożyć mu pokłon. Po uroczystej mszy w Katedrze na Wawelu orszak czerwony wyruszył ulicami Krakowa kierując się do Rynku Głównego. W rękach wszystkich uczestników znajdowały się śpiewniki kolęd otrzymane od wolontariuszy wraz z pięknymi koronami królewskimi oraz złotem kadzidłem i mirrą. Stroje króli z Klubu Karino wzbudziły zainteresowanie nie tylko turystów, licznie przebywających w Krakowie, lecz także mieszkańców, chętnie pozujących do pamiątkowych zdjęć. Równie okazale prezentowała się gwiazda betlejemska. Na zakończenie wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć w otoczeniu Dzieciątka i Monarchów.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE