Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Klub Rodziców - Kołysanki

Klub Rodziców - Kołysanki

Klub Jędruś

20 kwietnia 2018 r. - godz. 17.00-19.00, os. Centrum A 6a

Kobiety na całym świecie - niezależnie od pochodzenia i koloru skóry - nucą, cicho śpiewają i kołyszą niemowlęta, chcąc je uśpić. O tym jak śpiewać, by wraz z zasypiającym dniem zasnęło i nasze maleństwo, dowiecie się podczas warsztatu poświęconego kołysankom - utworom muzycznym adresowanym do najmłodszych członków rodziny.

Uczestnicy warsztatu poznają możliwości swojego głosu, techniki śpiewania kołysanek oraz tematy, które kołysanki poruszają i na podstawie których powstają. Zajęcia dedykowane są wszystkim, pragnącym poznać swoje możliwości wokalne, poszukującym inspiracji i możliwości kreatywnego wykorzystania zdobywanej wiedzy.

Warsztat poprowadzi Katarzyna Chodoń, zajmująca się śpiewem białym, tzw. archaicznym, czy naturalnym. Prowadzi warsztaty śpiewu dla dorosłych (m.in. Muzeum Etnograficzne w Krakowie), pracuje także z dziećmi, przybliżając tradycyjną kulturę ludową regionu. Wokalistka w krakowskich zespołach kultywujących i insirujących się na słowiańskiej i polskiej kulturze tradycyjnej - Swada, Strojone, Velme Gurt, Tadirindum.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.


powrót do listy aktualności...

 

 

 

WCZYTYWANIE