Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickich

Koncert Paschalny na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

W Koncercie Paschalnym z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, który odbył się 8 kwietnia br. w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego wystąpili: Magdalena Karolak grająca na oboju, Marcin Świątkiewicz - na pianoforte oraz Michał Białko – na organach. Młodzi, ale niezwykle utalentowani muzycy, z niezwykle bogatym dorobkiem artystycznym, brawurowo wykonali utwory włoskich mistrzów muzyki kameralnej, m.in. A. Besozzi, F. Geminiani, S. de Albero.

Dorobek muzyczny Italii zajmuje wyjątkowe miejsce w historii europejskiej kultury ze względu na wielowiekową tradycję i rolę, jaką odegrał w kształtowaniu podstawowych prądów stylistycznych w muzyce światowej, dlatego też warto było wziąć udział w koncercie, by posłuchać brzmienia wspaniałej włoskiej muzyki kameralnej w znakomitym wykonaniu.
Zainteresowanie publiczności wzbudził także niezwykle rzadko spotykany instrument, jakim jest pianoforte. Nieprzypadkowo ten właśnie instrument pojawił się na koncercie muzyki włoskiej, gdyż za jego twórcę uważany jest Bartolomeo di Francesco Cristofori - włoski muzyk i twórca instrumentów muzycznych.

Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła muzyków długą owacją na stojąco, więc nie mogło się obyć bez bisu - utworu na obój i pianoforte.
Za scenariusz i kierownictwo artystyczne wydarzenia odpowiada Marek Walczak, organista kościoła Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich.

Organizatorzy cyklu: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Parafia Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich, składają podziękowania Sponsorowi strategicznemu cyklu - Zakładowi Odzysku Surowców “Madrohut” Sp. z o.o. na czele z prezesem Zarządu Bronisławem Matuszczyk.

Honorowy patronat nad wydarzeniami cyklu w 2018 roku objął Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali: Głos. Tygodnik Nowohucki, Radio Plus oraz Dziennik Polski.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE