Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
#nowahutainstameet - Warsztaty i zwiedzanie

#nowahutainstameet - Warsztaty i zwiedzanie

Klub Wersalik

19 maja 2018 r. - godz. 13.30, os. Ogrodowe 15

Klub Wersalik i społeczność IgersKrakow po raz pierwszy organizują wspólnie instameet na terenie Nowej Huty. Dla stałych bywalców Klubu Wersalik to niepowtarzalna okazja do spaceru po okolicy w niecodziennej odsłonie.

IgersKrakow to grupa tzw. instagramerów (igersów), a więc pasjonatów fotografii, przede wszystkim fotografii mobilnej. Są to ludzie robiący zdjęcia tym, co zazwyczaj mają pod ręką – telefonem komórkowym i publikujących je w serwisie Instagram. Każdy, kto identyfikuje się ze społecznością IgersKrakow, opisuje swoje zdjęcie hashtagiem #igerskrakow.

Grupa krakowskich igersów jest bardzo aktywna – regularnie spotyka się na tak zwanych instameetach, podczas których uczestnicy łączą zwiedzanie (mniej i bardziej znanych miejsc) z fotografowaniem oraz integrowaniem się. Do tej pory instameety miały miejsce między innymi w: Muzeum Inżynierii Miejskiej, ICE Kraków, Kraków Airport, Operze Krakowskiej, Ekospalarni, zamku w Zatorze czy Centrum Administracyjnym Huty). Fotografie wykonane podczas instameetów również udostępniane są na instagramowych profilach instagramerów. Każde zrobione zdjęcie niesie ze sobą niepowtarzalną historię i magiczne wspomnienia. Oprócz tego typu wydarzeń, community managerowie IgersKrakow organizują w każdą ostatnią środę miesiąca spotkania integracyjne #igerskrakownaluzie, w których może uczestniczyć każdy, kto chciałby dołączyć do społeczności. Poprzez uczestnictwo w instameetach czy spotkaniach #igerskrakownaluzie, instagramersi mają możliwość poznawać się i integrować nie tylko w przestrzeni internetowej, ale również w realnym świecie.

Już 19 maja o godz. 13.30 w Klubie Wersalik (os. Ogrodowe 15) odbędzie się #nowahutainstameet. Będzie to doskonała okazja, żeby poznać ciekawe miejsca, na które warto zwrócić uwagę, robiąc pamiątkowe fotografie. Spacer z przewodnikiem poprzedzą wspólne warsztaty fotografii mobilnej prowadzone przez Cezarego Dziadurskiego. Dzięki zajęciom każdy będzie mógł w łatwy sposób wykonać efektowne zdjęcia. #nowahutainstameet to międzypokoleniowe wydarzenie pozwalające odkryć Nową Hutę na nowo. Młodych przyciągnie zamiłowanie do nowych technologii i dzielenia się codziennością w mediach społecznościowych. Starsi zaś zaciekawią się zmianami, jakie nastąpiły na przestrzeni kilkudziesięciu lat w naszej okolicy. Na wspólnym spacerze każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie dobrej atmosfery, a dzięki przewodnikowi – lekcji historii w pigułce.

Organizatorzy mają nadzieję, że #nowahutainstameet zaowocuje w bogate zbiory zdjęć, które zostaną zaprezentowane w postaci slajdowiska podsumowującego całość wydarzenia. Slajdowisko będzie miało miejsce 30 maja w Klubie Wersalik.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE