Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Truskawkowy Dzień Dziecka w Klubie Karino

Truskawkowy Dzień Dziecka w Klubie Karino

Klub Karino

Corocznie z nadejściem sezonu owocowego, krakowskie osiedle Chałupki staje się centrum truskawkowego świata. To tutaj jak okiem sięgnąć ciągną się pola truskawkowe, a miejscowe gospodynie pieką najlepsze truskawkowe ciasta. Tu także znaleźć można ulicę Truskawkową, a przy niej – Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, gdzie każdego roku organizuje się Truskawkowy Dzień Dziecka. Tegoroczna edycja festynu odbyła się w środę, 6 czerwca.

Choć impreza nazwą związana jest z obchodami Dnia Dziecka, chętnie uczestniczą w niej mieszkańcy okolicznych osiedli w każdym wieku. Pod truskawkowym sztandarem, jak co roku zintegrowali się uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 74 w Branicach, dzieci i rodzice z osiedla Chałupki, młodzież z Warsztatu Terapii Zajęciowej, ich rodzice i instruktorzy z kierowniczką Ewą Antas, dorośli i seniorzy z osiedli: Branice, Przylasek Rusiecki, Wolica, Kościelniki. Radę Dzielnicy XVIII reprezentowali: wiceprzewodniczący Józef Szuba, członek Zarządu Mariusz Woda, oraz radni Marek Kurzydło, Beata Poszwa i Bogumiła Drabik. Wśród przybyłych nie zabrakło również księdza proboszcza Parafii Ruszcza - Andrzeja Kotta oraz przedstawicieli grup działających w os. Chałupki – Grupy Aktywne Kobiety i Amatorskiego Zespołu Wokalnego Seniorów „Jarzębina” pod kierownictwem przewodniczącej Bronisławy Obrzut.

Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Organizacją zabaw i konkursów z nagrodami zajął się prowadzący imprezę Kamil Nowak, różne formy rywalizacji zaproponowali też przedstawiciele Straży Miejskiej. Ci, których rozpierała energia, jej nadmiar zostawili na dmuchanych zjeżdżalniach i zamkach. Dzieci ustawiały się w kolejkach do stanowisk malowania twarzy oraz tworzenia z balonów rozmaitych kształtów - na przykład zwierząt lub kwiatów, chętnie wykonywały pamiątkowe zdjęcia w fotobudce. Prawdziwe oblężenie przeżywały stoiska z watą cukrową, lodami i słodyczami.

Dorośli uczestnicy skupili się na doznaniach natury kulinarnej. Podczas imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najsmaczniejsze ciasto truskawkowe. W tegorocznej edycji udział wzięło 22 uczestników. Zwyciężyła Janina Adamska, która przygotowała tort szpinakowo-truskawkowy, przed Marią Stanecką (ciasto ,,Święto truskawki”) i Agatą Paluch (ciasto ,,Truskawkowe marzenie Agatki”). Pierwsze wyróżnienie trafiło do Agaty Jeleń a pozostałe wyróżnienia do Marii Stachnik, Haliny Baran, Stanisławy Bednarskiej, Aleksandry Sodo i Bronisławy Obrzut.

Wiele uczestniczek, pamiętając o tegorocznych obchodach stulecia odzyskania niepodległości, tworzyły wypieki kolorystycznie i dekoracyjnie nawiązujące do symboliki patriotycznej. Dodatkowym akcentem podkreślającym nawiązanie do obchodów odzyskania niepodległości, były patriotyczne kotyliony, które z dumą nosiły członkinie Grupy Aktywnych Kobiet i goście honorowi wydarzenia.

Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa. Główne nagrody w loterii - rower i hulajnogę – ufundowała parafia w Ruszczy, a szczęśliwe numerki losował osobiście proboszcz, ks. Andrzej Kott.

Wszystkie nagrody w loterii, konkursach i zabawach, a także atrakcje podczas Truskawkowego Dnia Dziecka uczestnicy imprezy zawdzięczają jej sponsorom - firmom, instytucjom i darczyńcom prywatnym, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowania.

Sponsorami festynu byli ArcelorMittal S.A. oraz Barbara i Jacek Zagdańscy z firmy PLUS Pleszów, darczyńcami - Beata Kostecka z pracownicami ze Sklepu Spożywczo-Przemysłowego sieci Nasze Sklepy, która ufundowała lody i chipsy oraz możliwość skorzystania z fotobudki, Tadeusz i Agnieszka Gębala – dystrybutorzy napojów Alfred, Marta i Tomasz Cecuga, którzy ofiarowali 15 kilogramów świeżych truskawek, Józef i Alicja Grzegółka - firma Grzegółka Transport i Spedycja Krajowa i Międzynarodowa, Bożena Wieczorek - WRW Auto, Tadeusz Cenda - Auto Tłumiki, Maria Burnet - Kwiaciarnia Stokrotka, Marian i Artur Sagan - Zakład Szklarski, Firma Luxon Basiński i Wspólnicy, Zelmet 2, Jerzy Dębski - Firma Handlowa, a radni z Dzielnicy XVIII ufundowali dla uczestników festynu kosz ze słodyczami.

Organizatorem imprezy był Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta we współpracy z partnerem festynu - Warsztatem Terapii Zajęciowej.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE