Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Cygański Dzień Branic

Cygański Dzień Branic

Klub Herkules

16 czerwca 2018 r., już po raz szósty świętowano Dzień Branic w Klubie Herkules. Festyn odbył się w piękne słoneczne sobotnie popołudnie, a tematem przewodnim imprezy był Cygański Tabor.

Na wydarzenie przybyły całe rodziny z Branic, mieszkańcy Przylasku Rusieckiego, Wolicy, Ruszczy, Chałupek oraz zaproszeni goście. Wśród przybyłych znaleźli się m.in. Sławomir Pietrzyk - wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Stanisław Moryc - przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII, Radni Dzielnicy XVIII: Bogumiła Drabik, Beata Poszwa, Józef Szuba, Wojciech Ruśniak, Marek Kurzydło, Małgorzata Jezutek - dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Renata Dudek - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 74, a także zespoły z Chałupek, z Kościelnik, Przylasku Rusieckiego, Grupa Nasze Pokolenia z Wolicy, Zespół z Wróżenic, Stowarzyszenie Bezpieczna Ruszcza.

Prowadzący imprezę Filip Ziajko zapraszał do zabawy i licznych konkursów raz młodszych, raz starszych uczestników festynu. Tradycją już stały się występy dzieci i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej 74 w Branicach. Cygańskie układy taneczne i program cygański zaprezentowały dzieci od najmłodszych do najstarszych klas. Dzieci zatańczyły w przygotowanych na tę okoliczność pięknych strojach. Występ spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności.

Imprezę uświetnił także występ nowo powstałej grupy baletowej z Klubu Herkules pod kierownictwem Agaty Kępy - absolwentki Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Ludomira Różyckiego w Bytomiu. Dziewczynki zatańczyły dwa układy. Gromkie brawa od publiczności otrzymała także uczennica XXI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie - Aleksandra Markowska, która zachwyciła wszystkich swoim pięknym głosem.
Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił Zespół Nutki z programem artystycznym o tematyce cygańskiej pod kierunkiem Marka Kruka.

Następnie występy przeplatały się z konkursami – oczywiście w tematyce cygańskiej. Wśród konkurencji znalazły się m.in. zabawa w trzy kubki, karaoke dla dzieci i dorosłych czy rozpalanie ogniska. Dla nikogo nie zabrakło nagród. Dużo emocji wzbudziło losowanie głównej nagrody w loterii. Tradycyjnie był to rower, o który mógł zawalczyć każdy, kto zakupił los. Zwycięski los przypadł mieszkańcowi Branic.

Towarzyszące imprezie wesołe miasteczko oblegane było przez dzieci, które korzystały do woli z dmuchanych zjeżdżalni i suchego basenu. Animatorzy wykonywali artystyczne makijaże, balonikowe zwierzaki, zorganizowali także zabawy z chustą KLANZA i mega bańkami mydlanymi.

Na teren obok Klubu Herkules przybyli także konno ułani z Krakowskiego Szwadronu Ułanów. Dowódca Szwadronu Henryk Bugajski zaprezentował pokaz sprawności w ścinaniu kapusty szablą a wszyscy chętni mogli pojeździć konno.

Na zakończenie, przy wielkim aplauzie publiczności, wystąpiła Szalona Grupa z Branic w pięknych kostiumach, która zaprezentowała pokaz zumby. Choreografię przygotował Kamil Nowak instruktor zajęć zumby. Pełne wrażeń sobotnie popołudnie zakończyło się tanecznie, gdyż do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy muzyce granej na żywo przez zespół Pro-fill.

Organizacja tegorocznego festynu, nie byłaby możliwa gdyby nie wsparcie i życzliwość wielu instytucji, firm i osób, którym organizatorzy bardzo dziękują, a wśród których znaleźli się: Arcelor Mittal Poland S.A., Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Zakład Przerobu Złomu Złomex S.A., Magam 2 Pracownia Reklamy - Anna i Grzegorz Kieć, Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Tremo - Artur Sagan, Marian Sagan, Firma Handlowo-Usługowa Auto-Max – Marian Urbański, FHU Klima-Bet – Piotr Kot, Firma AXER Sport – Renata i Zbigniew Słupieccy, Firma EDMAR, Państwo Joanna i Paweł Sendor, Państwo Małgorzata i Krzysztof Maćkowscy. Aneta i Robert Adamscy, Delikatesy Happy Beata Sadowska, Tadeusz Gębala, Andrzej Woś.
Za zaangażowanie i pomoc w przygotowaniach do imprezy Dnia Branic organizatorzy kierują podziękowania dla: Marty i Adams Zabłockich, Sabiny i Tadeusza Matuszczyk, Beaty i Artura Semerda, Magdaleny i Sławomira Kryza, Katarzyny Matuszczyk, Grzegorza Firka, Pań z Zespołu Nutki - Stefanii Brandos, Danuty Migdał, Teresy Włoczkowskiej, Haliny Pszczoły, Janiny Adamskiej.

Wspaniałe popołudnie w cygańskich klimatach, pełne atrakcji i pozytywnych wrażeń, niespodzianek, zabaw, radosna atmosfera i uśmiechy na twarzy wszystkich gości są zachętą do planowania imprezy na kolejny rok.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE