Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Piracki Dzień Grębałowa

Piracki Dzień Grębałowa

Klub Dukat

W niedzielne popołudnie 17 czerwca bawił się cały Grębałów i okoliczne osiedla. Za nami już kolejny - iście piracki - Dzień Grębałowa! Popołudnie rozpoczęło się od wypłynięcia na wody szalonej zabawy, dzieci wraz z animatorami szalały podczas pirackich rozgrywek i konkursów.

Oficjalnie impreza rozpoczęła się powitaniem wszystkich uczestników wydarzenia i przybyłych Gości przez Kierownika Klubu Dukat oraz odśpiewaniem Hymnu Grębałowa. Następnie o poprowadzenie części oficjalnej została poproszona Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek oraz Prezes Towarzystwa Przyjaciół Grębałowa i Wiceprzewodniczący Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie - Andrzej Dziedzic. Z delegatury Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, przemówienie do mieszkańców skierowała Katarzyna Olesiak - Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Krakowa. Głos zabrał także Wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa, Sławomir Pietrzyk.

Druga część animacji rodzinnych rozpoczęła się konkurencją drużynową, podczas której zadaniem obu grup było rozwiązanie krzyżówki na temat wiedzy o osiedlu Grębałów - trzeba przyznać, że wszystkim świetnie poszło.

W końcu przyszedł czas na część artystyczną, którą rozpoczęła Klubowa Grupa Poetica na czele z Magdaleną Rutkowską-Oliwa prezentując Morską opowieść. Aktorzy odśpiewali własną interpretację szanty, która w podstępny sposób zaangażowała gości specjalnych do późniejszej wspólnej zabawy. Czas ten pozwolił na przygotowanie się do występu trupie teatralnej, która wciągnęła widzów na piracki statek i ukazała zabawne aspekty pirackiego życia na szerokich wodach mórz i oceanów. Świetny nastrój utrzymała Grupa Bez Bisów, z którą wszyscy widzowie chętnie śpiewali szanty i włączyli się do wspólnej zabawy.

Popołudnie pełne wrażeń zakończyło się zabawą taneczną, prowadzoną przez zespół Arizona. Młodzi, zdolni ludzie jak zwykle nie zawiedli i porwali do tańca niemalże wszystkich uczestników.

Pracownicy Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom oraz darczyńcom - firmom, instytucjom i osobom prywatnym, bez których Dzień Grębałowa nie mógłby się odbyć, a którymi są: Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie, Arcelor Mittal Poland S.A., Zofia i Ryszard Chmiel, Bożena i Tomasz Chmiel, Alicja i Stanisław Mścichowscy, Andrzej Dziedzic, Wiesław Wojnarski, Edyta i Konrad Patoła, Jerzy Łach, Dorota Doroz, Lidia i Jan Michalik oraz Rafał Piaseczny - sklep "U Rafała".

Organizatorzy składają również podziękowania Towarzystwu Przyjaciół Grębałowa za zaangażowanie w organizację Dnia Grębałowa.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE