Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Ale będzie cyrk!

Ale będzie cyrk!

Klub 303

11 lipca 2018 r. - godz. 20.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Dywizjonu 303 nr 1

W lipcu 2018 roku młodzi cyrkowcy z Polski, Niemiec i Francji spotykają się już po raz dziewiąty, a trzeci w Krakowie, by wspólnie ćwicząc zdobywać nowe umiejętności oraz zachęcać nowohuckich rówieśników do zgłębiania tajników sztuki cyrkowej. W projekcie trójstronnej wymiany biorą udział Grypa Cyrkowa z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Gwennili i szkoła cyrkowa Naphtaline z Francji oraz niemiecki cyrk Tasifan.

Projekt „Nowa Huta-Nowy Cyrk” to propozycja adresowana do młodych mieszkańców dzielnicy, mająca na celu zdobycie nowych umiejętności, nawiązanie przyjaźni, poznanie innych kultur oraz naukęi pracę w grupie z udziałem młodzieży z Polski, Niemiec i Francji. W jego ramach uczestnicy przez jedenaście dni będą uczestniczyć w warsztatach cyrkowych, zajęciach językowych oraz integrujących. Młodzież uczyć się będzie między innymi: żonglerki, akrobatyki partnerskiej, jazdy na monocyklu, czy clownady. Swoje umiejętności młodzi cyrkowcy zaprezentują szerokiej publiczności podczas dwóch wydarzeń plenerowych.

Otwarta scena to pokazy solowe i układy zespołowe cyrkowców z Polski, Francji i Niemiec. Część pokazów będzie wyreżyserowana, a część improwizowana. Ideą przyświecającą Otwartej scenie jest wspólna zabawa.
Otwarta scena, 11 lipca 2018 r., godz. 20:00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Dywizjonu 303 nr 1

CyrKawiaRnia to rodzaj happeningu odbywającego się w przestrzeni osiedla Dywizjonu 303. Polega na stworzeniu plenerowej kawiarni cyrkowej, w której można zamówić bezalkoholowe napoje (podawane prze kelnerzy-szczudlarzy), posłuchać dobrej muzyki, spróbować swoich sił w dyscyplinach cyrkowych, wziąć udział w grach, zabawach, zrelaksować się i co najważniejsze - obejrzeć premierę cyrkowego spektaklu, przygotowanego przez międzynarodowe grono artystów uczestniczących w projekcie „Nowa Huta-Nowy Cyrk”.
CyrKawiaRnia, 15 lipca 2018 r., godz. 15:00, teren zielony przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14, os. Dywizjonu 303 nr 66

Organizatorami projektu „Nowa Huta-Nowy Cyrk” są Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, szkoła cyrkowa Naphtaline i cyrk Tasifan.

Partnerzy projektu: Stowarzyszenie Gwennili, Federalne Stowarzyszenie Edukacji Dzieci i Młodzieży (Bundesvereinigung Kulturelle Kinder- und Jugendbildung - BKJ), Francusko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (OFAJ DFJW), Rada i Zarząd Dzielnicy XIV Czyżyny, XXX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, GOjump Park Trampolin

Sponsor projektu: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego

Projekt dofinansowała: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży (DPJW PNWM)

Wstęp wolny!

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE