Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Plener malarski z Wyspiańskim - Wołkowyja 2018

Plener malarski z Wyspiańskim - Wołkowyja 2018

Leżąca w Bieszczadach Wołkowyja była miejscem tegorocznego letniego pleneru malarskiego, zorganizowanego w lipcu przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. Temat przewodni podejmowanych działań artystycznych stanowiła twórczość Stanisława Wyspiańskiego. Biorący udział w plenerze poznali życiorys i dorobek artysty, bogactwo dziedzin sztuki, którymi się zajmował oraz różnorodność technik plastycznych, w których tworzył swoje dzieła. Inspirując się pracami jednego z najważniejszych reprezentantów epoki Młodej Polski, młodzi uczestnicy malowali portrety w technice pasteli suchych, tworzyli witrażyki, roślinne kompozycje oraz figurki w ludowych strojach krakowskich.

W programie pleneru uwzględniono też twórczość literacką Wyspiańskiego, w szczególności jeden z najbardziej znanych narodowych dramatów - „Wesele”. W trakcie turnusu zorganizowana została zabawa, nawiązująca do wydarzeń opisywanych w dramacie, a plenerowicze samodzielnie opracowali wystrój sali w stylu chaty weselnej i przygotowali elementy strojów ludowych.

Poza działaniami artystycznymi, plener obfitował w szereg wakacyjnych atrakcji. Uczestnicy wyjazdu wędrowali po górach, zwiedzili Muzeum Bojków w Myczkowie, z pokładu statku podziwiali okolice Jeziora Solińskiego i podróżowali przez dzikie górskie ostępy sławną „bieszczadzką ciuchcią”. Program uzupełniły typowe „kolonijne” gry i zabawy integracyjne.

Wspomnienie miłych chwil, spędzonych przez uczestników wśród bieszczadzkiej przyrody, oraz twórczego wysiłku w trakcie zajęć twórczych, znajdzie swoje odzwierciedlenie w poplenerowej wystawie prac młodych artystów w Klubie Aneks.

Projekt został dofinansowany przez Miasto Kraków.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE