Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Dożynki Dzielnicowe w Wyciążach 2018

Dożynki Dzielnicowe w Wyciążach 2018

19 sierpnia 2018 r. - od godz. 13.30, os. Wyciąże, ul. Podstawie 61

Wzorem lat ubiegłych Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta i OSP Wyciąże zapraszają do wspólnych obchodów święta plonów, które odbędzie się w niedzielę 19 sierpnia, na terenie LKS Błyskawica Wyciąże przy ul. Podstawie 6a.

Organizatorzy zapraszają zespoły dożynkowe z wieńcami i gości imprezy do udziału w tradycyjnym korowodzie, który wyruszy o godz. 13.30 ze skrzyżowania ul. Wyciąskiej z Prawocheńskiego.

Po uroczystym przejściu na teren imprezy, od godz. 14.00 sprawowana będzie Msza św. plenerowa pod przewodnictwem ks. Andrzeja Kotta – proboszcza Parafii w Ruszczy.

Po jej zakończeniu nastąpi oficjalne otwarcie Dożynek i część artystyczna. W niej, jako pierwsze, wystąpią przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9. Młodzi artyści przedstawią utwory śpiewane solowo i grupowo, a także zaprezentują wiązanki tańców. Następnie na scenie zaprezentuje się zespół Jędrusie z Koła Seniorów PZERiI nr 20, działającego przy Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Seniorzy, w przygotowanym przez siebie programie artystycznym, zabiorą widzów w podróż w czasie.

Po występie Jędrusiów scena zostanie oddana we władanie zespołom dożynkowym, które zaprezentują przygotowane na tę okoliczność ośpiewanie wieńców, oczywiście na ludowa nutę. Dożynkowe wieńce będzie można podziwiać podczas trwania imprezy.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanym wesołym miasteczku i wziąć udział w konkursach, do których zaprosi prowadzący imprezę Krzysztof Karolczyk.

Na gości czeka strefa cateringowa. Dożynki tradycyjnie już zakończą się zabawą taneczna. Ok. godz. 19.00 wszystkich uczestników do tańca porwie zespół Deston-Band.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do podtrzymywania tej pięknej tradycji święta plonów wszystkich mieszkańców Nowej Huty. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Realizacja Dożynek nie byłaby możliwa bez wielostronnej współpracy – sponsorów, partnerów i patronatów medialnych, którymi w tym roku są:

Sponsor:
ArcelorMittal Poland S.A.
Partnerzy:
Krakowski Holding Komunalny S.A. w Krakowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Krakowie
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. w Krakowie
LKS Błyskawica Wyciąże
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Komisariat Policji VIII w Krakowie
Straż Miejska Miasta Krakowa - Oddział III Nowa Huta
Patronat medialny:
Głos. Tygodnik Nowohucki, Pallotti.fm

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE