Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
NOWA HUTA TO TEŻ KRAKÓW! - Targi Sztuki Ludowej na krakowskim rynku

NOWA HUTA TO TEŻ KRAKÓW! - Targi Sztuki Ludowej na krakowskim rynku

9 sierpnia 2018 r. - godz.12.00, Rynek Główny

42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej w Krakowie zainauguruje Dzień Nowohucki.
Targi rozpoczną się w samo południe barwnym korowodem zespołów, które przejdą przez Rynek oraz Trombitami Haniaczyków i 12 uderzeniami Dzwonu Zygmunta Aleksandra Łodzia-Kobylińskiego "Makino"

Po uroczystym otwarciu na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta oraz zespoły taneczne z Nowohuckiego Centrum Kultury.

O godz.15.00 zapraszamy na drugi barwny korowód wokół Rynku z wieńcami dożynkowymi w towarzystwie szczudlarzy. Następnie na scenie zaprezentują się zespoły z naszych Klubów: Nutki z Klubu Herkules z Branic, Nasze Pokolenia z Klubu Jedność z Wolicy, Grupa Obrzędowa Chałupki z Klubu Karino z Chałupek, Krzesławianki z Klubu Krzesławice, zespół Jędrusie z Klubu Jędruś z os. Centrum A, zespół Kościelanki z Klubu Pod Kasztanami z Kościelnik. Ponadto, Nową Hutę reprezentować będzie także zespół Wróżenianki z os. Wróżenice.A poza sceną zapraszamy na warsztaty rękodzieła, prowadzone przez grupę Nasze Pokolenia z Klubu Jedność oraz warsztaty decoupage, które poprowadzą animatorzy z Klubu Krzesławice. 

Będzie można też porozmawiać i dowiedzieć się czegoś o nas, o tym co, dla kogo robimy i dlaczego daje nam to tyle radości.

Zapraszamy – bądźcie z nami na Rynku, bo przecież Nowa Huta to też Kraków!

Więcej informacji o programie na stronie Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE