Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
NOWA HUTA NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH SZTUKI LUDOWEJ

NOWA HUTA NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH SZTUKI LUDOWEJ

Nowa Huta to też Kraków! - pod takim hasłem rozpoczęły się 9 sierpnia br. 42. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Organizator tegorocznej edycji Targów – Centrum Sztuki Ludowej IMAGO zaprosił do uświetnienia tego dnia przez zespoły ludowe i folkorystyczne z Nowej Huty. 

Liczną reprezentację wystawił nasz Ośrodek. Na scenie Targów na Rynku Głównym wystąpiło 6 zespołów działających przy klubach Ośrodka: Jędrusie z Klubu Jędruś, Grupa Obrzędowa Chałupki z Klubu Karino, Nasze Pokolenia z Klubu Jedność, Kościelanki z Klubu Pod Kasztanami, Krzesławianki z Klubu Krzesławice, Nutki z Klubu Herkules oraz zaprzyjaźniony z Klubem Pod Kasztanami zespół Wróżenianki z Wróżenic.

Druga część dnia nowohuckiego rozpoczęła się barwnym korowodem z wieńcem dożynkowym i bukietami kwiatów, prowadzony przez szczudlarzy w krakowskich strojach - Magdalenę Florek i Tomasza Krawczyka z Klubu 303, którzy przeszli przez Rynek. Następnie wszystkie zespoły zaprezentowały się na scenie z przyśpiewkami, reprezentują zarówno folklor wiejski jak i miejski.

Obok sceny, twórczynie ludowe z zespołu Nasze Pokolenia z Wolicy oraz pracownicy Ośrodka Kultury zaprosili mieszkańców Krakowa oraz turystów do udziału w warsztatach wykonywania kwiatów z krepiny i bibuły oraz warsztaty decoupage ozdabiania sklejek ludowymi serwetkami. Warsztaty cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczestników Targów.

Ośrodek Kultury już po raz drugi uczestniczył w Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. Mamy nadzieję, że również za rok nas zobaczycie. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy – spotkajmy się na Targach na Rynku Głównym!

Szczególne podziękowania za organizację Dnia Nowej Huty należą się Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Krakowa – panu Sławomirowi Pietrzykowi. To dzięki jego staraniom udało się pokazać wszystkim zgromadzonym na krakowskim Rynku, że Nowa Huta to też Kraków!

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE