Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Otwarcie Klubu Zakole

Otwarcie Klubu Zakole

Klub Zakole

14 października 2018 r. - godz. 15.00, ul. Zakole 31

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek zapraszają na otwarcie nowego Klubu Zakole. W niedzielę, 14 października 2018 r., do użytku krakowian zostanie oddany nowoczesny ośrodek życia społecznego o powierzchni aż 350m2.

Budowa Klubu w Kantorowicach jest efektem inicjatywy mieszkańców osiedla, zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz osobistych starań Radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Pana Stanisława Madeja oraz Radnego Dzielnicy XVII Pana Wiesława Wojnarskiego. W 2014 r. Pan Prezydent prof. Jacek Majchrowski podjął decyzję o budowie Klubu w Kantorowicach. Realizatorem inwestycji był Zarząd Inwestycji Miejskich.

Budynek Klubu został wzniesiony w tzw. technologii pasywnej. Dzięki temu koszty jego eksploatacji i ogrzewania będą mniejsze o ok. 30% w stosunku do budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej. Atut natury estetycznej stanowi jego malownicze położenie – Klub wzniesiono na 50-arowej działce, pośród drzew i ogrodu, który powstał w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” z udziałem Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz mieszkańców Kantorowic.

Zakole jest już trzynastym klubem Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta – największej nowohuckiej instytucji kultury pod względem ilości funkcjonujących oddziałów. Każdego miesiąca, oprócz ponad 140 zajęć stałych, w Ośrodku Kultury odbywa się dodatkowo ok. 70 jednorazowych wydarzeń: wernisaży, wystaw, koncertów, festiwali, warsztatów i spotkań edukacyjnych. Ich uczestnikami są dzieci, rodziny, dorośli i seniorzy. Działalność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta sprzyja rozwojowi pasji, zainteresowań i umiejętności nowohucian, a jego placówki są miejscami przyjaznymi i sprzyjającymi spotkaniom.

Oferta Klubu Zakole - opracowana w porozumieniu z lokalną społecznością - to między innymi zajęcia finansowanego ze środków miejskich Klubu Rodziców, a także warsztaty plastyczne, rytmiczne, choreograficzne, muzyczne oraz wokalne dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Interesująco zapowiada się oferta zajęć teatralnych, które będą oczkiem w głowie kierownika klubu – artysty nowohuckiego Teatru Ludowego Jarosława Szweca. Miłośnicy sztuk pięknych będą mieli okazje zająć się rzeźbą, malarstwem a nawet tworzeniem wyrobów ceramicznych. Dla dorosłych przewidziano między innymi zajęcia fitness, zumby, a także stworzenie „strefy mieszkańca” – kącika gier planszowych i świetlicowych oraz miejsca spotkań sąsiedzkich.

Ofertę zajęć będą mogli poznać bliżej - w ramach Dnia Otwartego Klubu Zakole – wszyscy, którzy zdecydują się wziąć udział 14 października w imprezie inaugurującej działalność placówki. Oprócz zajęć pokazowych przewidziano występ artystyczny pani Małgorzaty Krzysicy – artystki Teatru Ludowego, koncert zespołu Classic oraz zabawę taneczną z zespołem Telex. Na najmłodszych gości czekać będzie mini wesołe miasteczko i animacje. Organizatorzy zapraszają na zajęcia pokazowe od godz. 15.00, pierwsze występy artystyczne przewidziano na godz. 16.00, a oficjalne otwarcie Klubu Zakole – na godzinę 17.00.

Wstęp wolny.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE