Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Udany weekend rozmaitości w Klubie 303

Udany weekend rozmaitości w Klubie 303

Klub 303

Ponad 300 osób odwiedziło zorganizowany już po raz szósty w Klubie 303 dwudniowy Festiwal Rozmaitości. Liczne warsztaty tematyczne, pokazy cyrkowe i spektakl teatralny sprawiły, że w pełni zasłużył on na swoją nazwę, wprowadzając radosny koloryt w późnojesienną atmosferę listopadowego weekendu.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników festiwalu – dzieci i ich rodziców – aż 16 warsztatów, spośród których największym hitem okazały się zajęcia z tworzenia lasu w słoiku. Miejsc na warsztat, prowadzony przez Magdalenę Grzegorską, zabrakło na długo przed jego rozpoczęciem, a ci którym nie udało się załapać na listę uczestników, z niekłamanym podziwem i zazdrością oglądali stworzone przez szczęśliwców przepiękne żywe lasy zamknięte w słoikach.

Prawda jest jednak taka, że frekwencja dopisała podczas wszystkich zajęć. Hasło „zróbcie hałas” przyświecało uczestnikom warsztatów muzycznych z Witkiem Ryciem, a w ruch poszły bębny i cala gama instrumentów perkusyjnych. Podczas zajęć cyrkowych z Patrykiem Janusem ćwiczono z zacięciem elementy akrobatyki partnerskiej, przytulanie i przybijanie piątek. Uczestnicy mogli spróbować sił w chodzeniu na linie cyrkowej (jedynej takiej w Krakowie), utrzymywaniu równowagi na kuli do balansu, naśladowaniu pingwiniego chodu na szczudełkach wiaderkowych, dostojnym kroczeniu w tak zwanych „czaplach”, żonglowaniu różnymi cyrkowymi sprzętami.

Bardzo interesujące dla wielu festiwalowiczów okazało się spotkanie z komiksem. W świat historii obrazkowych wprowadził uczestników autor wydawnictwa „Książka pod Tytułem” - Robert Trojanowski, który przybył w towarzystwie nieodłącznego przyjaciela i bohatera komiksu - pieska Fafika.

Najmłodsi goście Festiwalu Rozmaitości mieli nareszcie okazję poznać osobiście Króla Tralalandii. Władca, który korespondował z dziećmi przez cały rok, aranżując różne spotkania w świecie wyobraźni i wyjątkowego stanu umysłu - tym razem wspólnie z nimi łapał, fruwające jak motyle, tralalandzkie myśli. Uczestnicy spotkania uczyli się chodzić jak prawdziwy Tralalandczyk, zorganizowali tralalandzką imprezę oraz zostali uroczyście pasowani na prawdziwych Tralalandczyków. Nie zabrakło tralalandzkich przytulasów, którymi obdarowywał wszystkich chętnych Król Tralalandii.

W programie festiwalu znalazły się ponadto warsztaty tańców, capoeiry czyli akrobatycznej sztuki walki, warsztaty plastyczne, w tym malowania materiałowych toreb oraz zajęcia grania na bum bum rurkach.

Pierwszy dzień festiwalu zwieńczyły pokazy cyrkowe: pokaz iluzji optycznej Mikołaja Kubowicza, pokaz monocyklowy Filipa Śpiewaka i Macieja Wowro, pokaz świetlny na poi Piotrka Wilskiego, akrobatyka partnerska w wykonaniu duetu Julii i Natalii z grupy Acrodance z Zakopanego, a także pokaz Vivat Niepodległa – dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości w wykonaniu Cyrkomaniaków z Klubu 303. Na zakończenie drugiego dnia festiwalowego, odbył się spektakl w wykonaniu Teatru za Jeden Uśmiech.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE