Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Nie taki Straszny Dwór - warsztaty

Nie taki Straszny Dwór - warsztaty

Klub Mirage

16 kwietnia 2019 r. - godz. 16.00, os. Bohaterów Września 26

Klub Mirage zaprasza dzieci i rodziców na warsztaty poświęcone Stanisławowi Moniuszce – jednemu z największych polskich kompozytorów, nazywanemu ojcem „polskiej opery narodowej”. Będzie to podróż po fascynującym świecie muzyki, pełnym różnorodnych instrumentów i dziwnych, obco brzmiących nazw, które na język polski, za sprawą twórczości Moniuszki, objaśni i przetłumaczy kwartet instrumentalny Golden Quartet. Uczestnicy warsztatów kontynuować będą tę podróż także w sposób bardzo realny, bo z pędzlami w ręku od sztalugi do sztalugi, tworząc wspólnie zupełnie niepowtarzalne dzieła malarskie.

Wstęp wolny.

Pochodzący z Kresów Stanisław Moniuszko komponował muzykę silnie nacechowaną narodowo. W swojej twórczości nie tylko inspirował się, czerpał z polskiego folkloru lub adaptował utwory polskich poetów - rodakom, rodzinnym stronom, obyczajom i tradycjom poświęcał tematykę dzieł.
Był człowiekiem nietuzinkowym. Nie tylko kompozytorem ponad 250 pieśni, kilkunastu oper, operetek i baletów, ale także poliglotą, podróżnikiem i… ojcem dziesięciorga dzieci. Z perspektywy obecnych czasów ciężko ocenić, za które z tych osiągnięć należy go najmocniej podziwiać.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE