Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
XII Przegląd choreograficzny Tańcem opowiadam

XII Przegląd choreograficzny Tańcem opowiadam

Klub Zgody

27 kwietnia 2019 r. - godz. 17.00, ul. Styczna 1

W kwietniu 2019 roku już po raz 12. Klub Zgody zorganizuje przegląd młodych talentów Tańcem opowiadam. Szansę na pokazanie swych umiejętności przed krakowską publicznością otrzymają młodzi adepci sztuk choreograficznych. Tegoroczna edycja konkurs odbywa się pod patronatem Instytutu Muzyki i Tańca w ramach ogólnopolskiej akcji TańczMY z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. 

Kształtowanie zamiłowania do tańca wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie wrażliwości na piękno i estetykę, wyszukiwanie młodych talentów i promocja ich uzdolnień tanecznych są najważniejszymi celami przeglądu, którego pomysłodawczynią jest Barbara Gatty-Kostyal - pedagog i choreograf baletu.

W dotychczasowych edycjach imprezy przez sceny Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przewinęło się wielu uzdolnionych młodych ludzi, niektórzy z nich związali z tańcem swoją przyszłość. Każdego roku uczestnicy z niezmiennie wielkim zaangażowaniem wyrażają swoje emocje i artystyczne przeżycia poprzez różnorodne układy choreograficzne.

Przegląd jest też okazją do integracji sympatyków i miłośników sztuk choreograficznych oraz wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Tańca, ustanowionego na 29 kwietnia przez agendę działającego pod auspicjami UNESCO Międzynarodowego Instytutu Teatralnego.

Nabór chętnych do uczestnictwa w XII Przeglądzie choreograficznym dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam trwa do 23 kwietnia. Formularze zgłoszeniowe wraz z regulaminem dostępne są w siedzibie Klubu Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00 oraz – do pobrania TUTAJ.

Wypełnione karty zgłoszenia przyjmowane są w Klubie Zgody. Dodatkowe informacje udzielane są również telefonicznie, pod numerem 12 644 24 32 wew. 28.

Przegląd odbędzie się w sobotę 27 kwietnia 2019 r. w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta przy ulicy Stycznej 1 w Krakowie. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godzinę 17.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do podziwiania młodych tancerzy przypominając, że wstęp na pokazy taneczne jest bezpłatny.

Przegląd jest dofinansowany ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Do pobrania:

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE