Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Najpiękniejsze słowo świata - Mama

Najpiękniejsze słowo świata - Mama

Ludzi na całym świecie łączy chęć wyrażenia szacunku i wdzięczności za matczyną troskę, pełną wyrzeczeń opiekę i dozgonne pragnienie zapewnienia dzieciom wszystkiego co najlepsze w życiu. Dzień Matki świętować można na wiele sposobów, kilka z nich proponuje uczestnikom zajęć Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja. Jednak na świecie z terminami celebracji bywa różnie. W niektórych krajach jest to święto ruchome, w innych – przypisane do konkretnego dnia. Najczęściej obchodzone jest w maju, choć nie stanowi to reguły. Zwyczaj świętowania w części krajów liczy kilka wieków, w innych – dopiero się tworzy. Na ziemiach polskich obchody Dnia Matki zainaugurowano w roku 1914, w – jakżeby inaczej – Krakowie. Ta tradycja ma się dobrze do dziś, o czym świadczą również propozycje zajęć i spotkań w klubach naszego Ośrodka Kultury.

Przygotowaniem prezentów zajmą się uczestnicy warsztatów w Klubie Dukat i Klubie Wersalik. W Grębałowie prezenty w postaci kolorowych ramek na zdjęcia szykowane będą w ramach Klubu Rodziców, dlatego mali uczestnicy „na zapas” będą mogli przygotować się też do czerwcowego Dnia Ojca. Klub Wersalik na osiedlu Ogrodowym postawi z kolei na zdobienie okolicznościowych kartek techniką quillingu.

Połączenie zabaw edukacyjnych dla najmłodszych i dziecięcych występów ze świętowaniem Dnia Matki proponują Klub 303 oraz Klub Jedność. Na osiedlu Dywizjonu 303 zorganizowany zostanie minibal, natomiast w Wolicy młodzi uczestnicy zajęć klubowych wystąpią przed swoimi mamami ze specjalnie opracowanym programem artystycznym.

Ciekawie zapowiadają się też warsztaty z cyklu Pięknej Mamy Czas w Klubie Wersalik, który na ten czas zamieni się w prawdziwe domowe SPA. Z kolei na uczestniczki spotkania w Klubie Aneks czeka nie tylko kawa, ciastka i prezenty, ale również artystyczna niespodzianka dużego kalibru. Natomiast Klub Dukat konsekwentnie stawia na praktyczne sposoby świętowania i proponuje Dzień Rodziny, czyli Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka w jednym.

Nasze propozycje spotkań i warsztatów:

• 22.05. godz. 11.00, Prezent dla mamy i taty - Klub Dukat
• 22.05. godz. 17.00-18.30, Co mamy – Mamie damy! - Klub 303
• 23.05. godz. 11.00, Pięknej mamy czas - Klub Wersalik
• 23.05. godz. 19.00, Mamy Dzień Mamy - Klub Aneks
• 24.05. godz. 17.30, Nakręceni na quilling - Klub Wersalik
• 24.05. godz. 17.30, Dzień Rodziny - Klub Dukat
• 27.05. godz. 17.00, Nie ma jak u mamy - Klub Jedność

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE