Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Teatr w MIG w Klubie Jędruś

Teatr w MIG w Klubie Jędruś

Klub Jędruś

19-30 sierpnia 2019 r., os. Centrum A 6a

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta został realizatorem projektu "Teatr w mig", mającego formę integracyjnych warsztatów teatralnych dla dzieci - słyszących i niesłyszących. Projekt jest realizowany w ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Lato w teatrze" i finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat odbędą się w terminie 19-30 sierpnia 2019 roku.

Poniżej szczegółowy program działań projektowych.

“TEATR W MIG” 19-30.08.2019, godz. 8.00-16.00

  • PONIEDZIAŁEK 19.08.

Teatr - o co tu chodzi? Warsztaty wprowadzająco-integracyjne

Czym jest teatr i kto go stworzył? Jak wygląda przedstawienie teatralne? Czy dzieci mogą tworzyć spektakle? Czy istnieje teatr bez słów? Podczas zajęć poprzez gry i zabawy integracyjne oraz wykorzystanie planszy z obrazkami, pacynek, krótkich filmików oraz prezentacji multimedialnych poznamy się w grupie oraz spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytanie.

  • WTOREK 20.08.

Gesty, mimika i mowa ciała

Co to są gesty i kiedy ich używamy? Czym jest mimika? Czy ciało może mówić? Co to jest język migowy? Podczas warsztatu przyjrzymy się swojej twarzy i ciału, zastanowimy się jakich gestów używamy na co dzień nawet o tym nie wiedząc i wspólnie nazwiemy w języku migowym części swojego ciała i znaki opisujące najbliższe otoczenie.

Warsztat kaligrafi

Podczas warsztatu nie tylko poćwiczymy piękne pisanie i przypomnimy sobie wzorzec szkolnego liternictwa, ale i dowiemy się jak wygląda i czym charakteryzuje się Uncjała, czyli typ czytelnego i eleganckiego pisma z przełomu III i IV wieku.

  • ŚRODA 21.08

Migowe opowieści – warsztaty tworzenia opowiadania

Dzieci podczas pracy w grupach stworzą swoje własne opowieści, które będą stanowić kanwę finałowego przedstawienia. Inspiracją i punktem wyjścia do tworzonych historii będą lokalne historie z osiedla, prawdziwe lub wymyślone przez uczestników warsztatów. Każdą historię spróbujemy przełożyć na słowo lub gest.

  • CZWARTEK 22.08.

Teatr od podszewki – zwiedzanie teatru (wycieczka)

Wyruszymy w podróż po teatralnych zakamarkach, razem z przewodnikiem zwiedzimy Teatr Słowackiego w Krakowie.

  • PIĄTEK 23.08

Spektakl cieni – warsztaty twórcze z elementami języka migowego

Czy za pomocą swoich dłoni można stworzyć spektakl teatralny? Podczas zajęć wspólnie przygotujemy scenografię oraz scenariusz i odegramy spektakl cieni na ścianie.

Teatr od podszewki - Zwiedzanie Teatru Łaźnia Nowa (wycieczka)

Poznamy zupełnie inny od klasycznego rodzaj teatru oraz sposób jego funkcjonowania.

  • PONIEDZIAŁEK 26.08.

Tworzenie scenografii i rekwizytów do spektaklu - warsztaty konstruktorskie

Drugie życie przedmiotów: Podczas zajęć wykorzystamy rzeczy codziennego użytku i damy im drugie życie poprzez budowanie dowolnych konstrukcji. Warsztaty rozwijają wyobraźnię, umiejętności pracy w grupie oraz zdolności manualne.

  • WTOREK 27.08.

Warsztaty animacyjno-cyrkowe

Podczas warsztatów dzieci poznają i nauczą się podstaw żonglerki (talerzyki i chustki żonglerskie) oraz wezmą udział w warsztatach podstawowych technik cyrkowych. Poznane umiejętności zostaną wykorzystane w finałowym spektaklu. Ponadto dzieci wezmą udział w zabawach animacyjnych – puszczanie baniek animacyjnych, zabawy na slackline, podstawy chodzenia na szczudłach etc. Wszystkie aktywności odbędą się pod okiem profesjonalnego animatora oraz opiekuna półkolonii.

  • ŚRODA 28.08

Wizualizacje teatralne - warsztaty animacji poklatkowej

Wspólnie stworzymy krótkie filmy animowane z własnych pomysłów. Wymyślimy scenariusze, stworzymy postaci i scenografię filmową z wykorzystaniem rożnych technik np. animacji plasteliny, wycinanki, lalki, rysunku oraz różnych materiałów takich jak mapy, zdjęcia, rysunki, ilustracje czy przedmioty.

  • CZWARTEK 29.08

Techniki teatralne – warsztaty tworzenia lalek

Jak ze zwykłych przedmiotów stworzyć niezwykłe postaci? Nauczymy się, czym są pacynki, marionetki, kukiełki, jawajki oraz lalki teatru cieni i spróbujemy je wspólnie wykonać.

  • PIĄTEK 30.08

Pokaz spektaklu teatralnego

Podsumowaniem całego projektu będzie wystawienie finałowego spektaklu tworzonego przez 2 tygodnie przez dzieci. Po spektaklu odbędzie się bankiet dla aktorek i aktorów oraz widowni przedstawienia.

Informacje:
KLUB JĘDRUŚ, os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków
tel. 12 644 68 10 w. 21, jedrus@krakownh.pl

Dla uczestników projektu zaplanowano także zajęcia w SOBOTY 24 i 31 SIERPNIA 2019 R., w ramach których realizowane będą wybrane przez dzieci warsztaty, z puli warsztatów odbywających się w poprzednim tygodniu.

Dokumenty do pobrania:

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE