Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Nowohuccy cyrkowcy na ULICY i krakowskich salonach

Nowohuccy cyrkowcy na ULICY i krakowskich salonach

Klub 303

Artyści z Polski, Szwajcarii, Francji, Belgii czy Ukrainy wzięli udział w ULICY - jednym z największych i najstarszych festiwali teatrów ulicznych w Europie. W tegorocznej, 32. edycji imprezy, która poświęcona była sztuce cyrkowej, uczestniczył również Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Aktywność grup cyrkowych w Klubie 303 od lat cieszy się w Krakowie zasłużoną renomą, nic zatem dziwnego, że organizator ULICY – Teatr KTO, zaprosił nowohuckich artystów do udziału w prestiżowym wydarzeniu. Działająca w Klubie grupa Cyrk-O-Maniacy swoje umiejętności zaprezentowała 4 i 5 lipca na Placu Szczepańskim - jednym z najbardziej reprezentacyjnych salonów Krakowa. Spektakl Nibyluk. Słońce w kuli zgromadził liczne grono widzów, którzy w komplecie wypełnili pasiasty, biało-czerwony namiot cyrkowy. Publiczność poznała historię plemienia Nibyluków, których spokój zostaje zakłócony przez pozostawiony przez tajemniczego gościa krainy przedmiot. Budzący żądzę posiadania artefakt sprowadza na pokojowo nastawiony lud groźbę morderczego konfliktu.

Wystawienie spektaklu nie było jedyną formą uczestnictwa nowohuckich cyrkowców w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Ulicznych. W czwartek i piątek instruktorzy z Klubu 303 zorganizowali dla krakowian i turystów warsztaty cyrkowe. Za ich sprawą Plac Szczepański opanowali początkujący adepci żonglerki, chodzenia na szczudłach, jazdy na monocyklu, stąpania po linie i innych przyrządach ekwilibrystycznych. Wiek i pochodzenie nie odgrywały żadnej roli - z mniej i bardziej trudnymi wyzwaniami cyrkowymi równie chętnie mierzyły się kilkuletnie dzieci, nastolatki oraz osoby dorosłe, krakowianie, turyści z innych regionów Polski, a nawet goście z mniej i bardziej egzotycznych zakątków globu. Uczestnicy warsztatów zarażali się Grypą Cyrkową - z takimi napisami na koszulkach wystąpili bowiem instruktorzy z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Wielu zadeklarowało, że jesienią będzie brać udział w zajęciach cyrkowych, organizowanych przez Klub 303. Nabór do grup cyrkowych rozpocznie się wkrótce, więcej szczegółów na ten temat znaleźć można będzie na stronie internetowej www.krakownh.pl, w mediach społecznościowych i bezpośrednio w Klubie 303 (os. Dywizjonu 303 nr 1).

zobacz galerię zdjęć...  |   powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE