Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Mikołajki 2019 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

Mikołajki 2019 w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

2-7 grudnia 2019 r.

Choć zdania na temat jego istnienia, pochodzenia, aktualnego zamieszkania a przede wszystkim wyglądu bywają rozbieżne – Mikołaj łączy ludzi z całego świata w radości obdarowywania i bycia obdarowywanym. Nic zatem dziwnego, że co roku w pierwszych dniach grudnia ten jedyny, prawdziwy Mikołaj, oraz setki tysięcy wcielających się w jego rolę, w pojedynkę lub z orszakami, pieszo, w towarzystwie reniferów lub korzystając z nowocześniejszych środków transportu, wyrusza w podróż z workiem pełnym prezentów, łakoci i pozytywnych emocji. Najmocniej, z wielką niecierpliwością, na Jego przybycie wyczekują najmłodsi. Aby ułatwić to spotkanie i upewnić się, że żadne dziecko nie zostanie pominięte, Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta szykuje mikołajkowe spotkania. Na trasie nowohuckiej wędrówki Mikołaja w tym roku znalazło się dziewięć naszych klubów.

Już 2 grudnia Mikołaj zawita do Klubu Karino (ul. Truskawkowa 4), by oprócz rozdawania upominków poprowadzić warsztaty teatralne. Krótkie przedstawienie, opracowane pod życzliwie czujnym okiem siwobrodego Gościa, to niepowtarzalny i niecodzienny prezent, jaki sprawią sami sobie uczestnicy tego spotkania. Równie nietypowe zadanie czeka na dzieci w Klubie Dukat (ul. Styczna 1) - 3 grudnia wcielą się w detektywów, by rozwiązać "Zimową zagadkę”, odnaleźć Mikołaja i swoje prezenty.

Dwa dni później Mikołaj przybędzie na spotkanie z dziećmi do Klubu Wersalik (os. Ogrodowe 15), ale najtrudniejsze zadanie czeka go tradycyjnie 6 grudnia. By mu podołać - pierwsze spotkanie zaplanował w samo południe w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26), a chcąc dobrze nastroić się przed dalszym ciągiem pracowitego dnia prosi małych uczestników o przygotowanie krótkich wierszyków. Po wizycie w Mistrzejowicach Mikołaj, pełen energii za trzech, pojawi się równocześnie w Klubie Zakole (ul. Zakole 31), gdzie oprócz rozdawania prezentów weźmie udział w kreatywnych grach i zabawach, w Klubie Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17), by wspólnie z najmłodszymi obejrzeć przedstawienie teatralne „Lampa Alladyna” oraz w Klubie Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29).

Podróż po nowohuckich klubach Mikołaj zakończy dzień później w Klubie Pod Kasztanami (ul. Płoszczyny 1), gdy na spotkanie z Mikołajem oraz jego pomocnikami doczekają się dzieci z osiedla Kościelniki i okolic. W planach spotkania zabawy taneczne i konkursy, oczywiście nie zabraknie też prezentów. Pomocniczki i pomocnicy Mikołaja pojawią się w tym dniu także w Klubie Jędruś (os. Centrum A 6a) w ramach spotkań Klubu Rodziców. Czy uda się także dotrzeć Mikołajowi? To już niestety tajemnica – wciąż nie ma potwierdzenia z Laponii. Ale jego świta na pewno zadba o doskonały nastrój i zabawę wszystkich uczestników.

Szczegółowe informacje o mikołajkowych spotkaniach w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta wraz z cenami można znaleźć na www.krakownh.pl. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a organizatorzy prowadzą zapisy na te uwielbiane przez pociechy wydarzenia.

Harmonogram spotkań:

2.12.

3.12.

5.12

6.12.

  • Mikołajki
    Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17)

7.12.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE