Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Nowa przestrzeń kulturalna dla Klubu Zgody

Nowa przestrzeń kulturalna dla Klubu Zgody

Klub Zgody

W sobotę 11 stycznia otwarta została nowa siedziba Klubu Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W miejscu, gdzie dotychczas funkcjonował nowohucki oddział Muzeum Krakowa - na os. Słonecznym 16 - tworzy się nowe miejsce spotkań i przestrzeń twórcza dla mieszkańców. Licznie przybywających na otwarcie gości witali cyrkowcy z Klubu 303 na szczudłach a wzrok przechodniów przyciągało także prezentowane przed Klubem fireshow.

Zgromadzoną publikę przywitała nowa kierowniczka Klubu Zgody – Karolina Chaczko. Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek przybliżyła składającą się z 13 klubów strukturę Ośrodka i wskazała na kulturotwórczą rolę dotychczasowej działalności Klubu. Następnie głos oddany został przybyłym gościom – reprezentującej Prezydenta Miasta Krakowa, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Katarzynie Olesiak, Wiceprzewodniczącemu Rady Miasta Krakowa Sławomirowi Pietrzykowi oraz Radnemu Miasta Krakowa i Przewodniczącemu Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisławowi Morycowi.

W dalszej części sobotniego wydarzenia Kierowniczka wraz z Instruktorką Klubu opowiedziały o propozycjach zajęć, jakie przygotował Klub dla mieszkańców. Działający przez blisko 50 lat na osiedlu Zgody Klub, stał się miejscem spotkań oraz wydarzeń zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców osiedla. Od 11 stycznia w nowym, wyremontowanym lokalu kontynuować będzie on swoją dotychczasową działalność, oferując także nowe propozycje programowe. Przede wszystkim jednak to miejsce tworzone ma być razem z mieszkańcami, dlatego też pracownicy Klubu zachęcają do dzielenia się swoimi pomysłami na spędzanie czasu w Klubie Zgody.
W programie artystycznym tego wieczoru znalazły się koncert kolęd w wykonaniu Klaudii Kowalskiej z akompaniamentem Marty Ziobro oraz pokaz cyrkowych sztuczek Grypy Cyrkowej z Klubu 303. W drugiej części wieczoru uczestnicy zostali zaproszeni do wspólnej aktywnej zabawy podczas warsztatów cyrkowych z wykorzystaniem chusteczek, piłeczek i innych cyrkowych sprzętów oraz do wspólnej twórczości artystycznej – zdobienia świeczników metodą decoupage i malowania drewnianych sówek.

Otwarcie Klubu było dobrą okazją do zapoznania się z propozycjami i wizją funkcjonowania Klubu. Cieszy bardzo przybyłe tak licznie grono mieszkańców nie tylko Nowej Huty. Mamy nadzieję, że osoby te zostaną z Klubem na dłużej.

zobacz galerię zdjęć...  |   powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE