Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Wojna Karnawału z… Walentynkami

Wojna Karnawału z… Walentynkami

luty 2020 r., Nowa Huta

A jeśli wojna – to tylko taka! Na słodkości, taniec, śpiew i zabawę. Na uśmiech, dobre słowo, ciepły dotyk i całus. Właśnie na takiej wojnie karnawałowych szaleństw z walentynkowymi spotkaniami mijać będzie luty w klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Stawajcie więc do boju - weterani parkietów i rycerze czerwonej róży, wojowniczki sal balowych i sanitariuszki uczuć! Niech zabrzmią gwiazdy estrady i zagrają surmy poezji. Szykujcie tabory, Amora strzały ostrzcie!

Pierwsze starcie nastąpi w Kantorowicach, gdzie 1 lutego w Klubie Zakole dorośli i seniorzy spotkają się na zabawie karnawałowo-walentynkowej z zespołem Telex. W tym samym miejscu zwolennicy karnawału zadbają o zaopatrzenie. 10 lutego polową kuchnię uruchomi w Zakolu sąsiadka, która gotuje. Zapasy pączków i faworków będą musiały wystarczyć na cały miesiąc.

Miłośnicy Walentynek oręż miłosnych podbojów wykuwać (a właściwie wypalać) będą 12 lutego w Klubie Krzesławice podczas warsztatów plastycznych, a i łupy wojenne warto schować w efektownie zdobionych, samodzielnie przygotowanych szkatułach. Dzień później w miłosny bój wyruszy młody Herkules. W klubie pod jego nazwaniem odbędzie się impreza walentynkowa dla dzieci.

Wielką ofensywę Walentynek wyznaczono na 14 lutego. Jako pierwsi ruszą młodzi harcownicy –w Klubie Karino odbędą się Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki, a w zabawach udział wezmą też ich rodzice. Klub Zakole z rąk karnawałowiczów odbiją poetyckie hufce – Strofy dla zakochanych w Zakolu Poezji skruszą najtwardsze warownie serc. Miłosnymi melodiami wypełni salę Klubu 303 zespół Abraxas. Koncert Zawsze tam gdzie ty…płynnie zmieni się w zabawę taneczną z muzyką na żywo.

Dzień później, także w Klubie 303, skrzydła natarcia podczas 23. Cyrkowej Soboty rozwinie przysłowiowa starocyrkowa dywizja pod sztandarem Zakochanych w cyrku! Jak bowiem wiadomo, „Gdy ci smutno - nie szlochaj, tylko w cyrku się zakochaj”. Pod znakiem rodzinnego balu walentynkowego upłynie w Klubie Jędruś Projekt Wspólna Sobota. Po południu najmłodsi zwolennicy Walentego będą bawić się w Klubie Zgody, a starsze, zaprawione w miłosnych bojach pary, okazji do otwarcia nowych frontów poszukają w Klubie Herkules (godz. 20.00). W tym dniu, w obliczu przeważających sił Walentynek, karnawał okopie się w Klubie Wersalik, by przeczekać nawałnicę Wieczorkiem tanecznym.

Karnawał kontratakuje w drugiej połowie miesiąca. Z portu Wersalik 18 lutego wyruszą, nabierając wiatru w żagle karnawałowe O! Statki. Tego samego dnia w Klubie Karino, znienacka niczym hiszpańska inkwizycja, w bój ruszą panie podczas Babskiego Combra.

Jeszcze bronić się będą miłośnicy Walentego w Klubie Dukat, organizując 19 lutego Serduszkowe Święto w ramach rodzinnej kawalerki. Lecz szala zwycięstwa będzie się przechylać na stronę miłośników karnawału. Tych młodszych – podczas balu karnawałowego w Klubie Pod Kasztanami (20 lutego) i Bajkowego Karnawału dla Dzieci w Klubie Dukat (21 lutego), oraz tych starszych podczas Zapustów u Seniorów w Klubie Mirage (20 lutego) i Ostatków w Klubie Seniora (24 lutego) w Klubie Karino.

Stronnictwo karnawału już zacznie świętować zwycięstwo – sobotnią wegańską ucztą pogromców Tłustego Czwartku w Klubie Jędruś i tańcami osławionych Utwardzaczy Parkietu z Grębałowa w Klubie Dukat. Ale gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta, więc lutową potyczkę w klubach Ośrodka Kultury wygra… Postna Zapiekanka, przygotowana 28 lutego o godz. 17.15 w Klubie Zakole przez niezmordowaną Sąsiadkę.

PEŁNY PROGRAM WYDARZEŃ NA LUTY

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE