Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

10 maja zakończyliśmy nabór uczestników projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowani projektem pisali i dzwonili do nas oraz szczególnie tym, którzy zdecydowali się do nas dołączyć!  Do udziału w projekcie zgłosiło się 60 osób chętnych, aby wspólnie stworzyć młodzieżowy słownik. 

Zdecydowaną większość zapisanych uczestników stanowią absolwenci z różnych roczników, zaś 16 osób to obecni uczniowie nowohuckich szkół średnich. 

Projekt okazał się być niezwykle interesujący dla osób Głuchych i słabosłyszących. Z inicjatywy Joanny Augustyniak z Grupy MIGAWKI powstała również grupa badawcza składająca się właśnie z osób posługujących się Polskim Językiem Migowym, która będzie pracować nie tylko nad przetłumaczeniem treści haseł słownika, ale również nad stworzeniem dla każdego z nich specjalnego znaku migowego.

Jeszcze w tym tygodniu opublikujemy statystyki dotyczące naboru, zaś po 15 maja 2020 skontaktujemy się ze wszystkimi, którzy zadeklarowali chęć udziału w badaniu językowym. Prosimy o chwilę cierpliwości – nasz zespół badawczy już pracuje nad danymi oraz przygotowuje kolejne narzędzia, za pomocą których będziemy zbierali nowohuckie słowa i wyrażenia!

Gdyby ktoś jeszcze bardzo chciał do nas dołączyć, osoby słyszące prosimy o kontakt z Weroniką Śliwiak (przez formularz kontaktowy https://nowohuckialfabet.pl/kontakt/ lub pod nr tel. 609338944), zaś Głuche i słabosłyszące – z Joanną Augustyniak poprzez profil Fundacji Grupa MIGAWKI na Facebooku.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE