Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Kluby Rodziców w wersji on-line - CZERWIEC

Kluby Rodziców w wersji on-line - CZERWIEC

czerwiec 2020 r.

W Klubach Rodziców również w czerwcu zaplanowano działania on-line. W dedykowanych im grupom w serwisie Facebook, rodzice znajdą mnóstwo propozycji dla dzieci i dla siebie samych. Poniżej prezentujemy plan działań Klubów na czerwiec. Szczegółowych informacji na temat zajęć udzielają poszczególne Kluby.

KLUB JĘDRUŚ

Grupa na Facebook'u

Klub Jędruś w Zakątku Malucha zaprasza do kreatywnego poznawania świata z dzieckiem. Mali odkrywcy to sensoplastyczne zabawy pobudzające ciekawość dziecka, a Miganie śpiewanie - to wspólna nauka piosenek i wierszyków z wplecionymi elementami języka migowego. W ramach Spotkań ze specjalistami Jędruś zaprosi rodziców do skorzystania z wiedzy i wsparcia w różnej tematyce - w zależności od zgłoszonych przez rodziców potrzeb.

I. SPOTKANIA ZE SPECJALISTKAMI/SPECJALISTAMI

 • 9.06.2020 godz. 12.00, Rodzicielskie Koło Ratunkowe: Skolioza 
  Skolioza - groźna dla dzieci wada postawy, którą mogą wykryć sami rodzice. Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie są przyczyny oraz metody leczenia tej wady, na co zwracać uwagę i czego unikać, aby nie pogłębiać problemu. Zajęcia prowadzone w zamkniętej grupie. Odbędą się za pomocą platformy Skype. Link do grupy będzie rozsyłany poprzez pocztę elektroniczną oraz udostępniony na grupie fb: Klub Rodziców w Klubie Jędruś. Prowadzenie: Agnieszka Markowska – licencjonowana fizjoterapeutka, trenerka, rehabilitantka
 • 22.06.2020 godz. 18.00, Siła kobiecości: Ciało bez skalpela
  [ZAJĘCIA STACJONARNE W KLUBIE!]

  Ciało bez skalpela, czyli co robić, aby zatrzymać swoje lata. Warsztat ma za zadanie uświadomić kobietom, jak wiele można zdziałać za pomocą różnych zabiegów, które da się wykonać w domu. Kobiety nauczą się masażu twarzy, drenażu limfatycznego oraz technik powstrzymania starzenia się skóry twarzy. Zajęcia prowadzone w zamkniętej grupie. Odbędą się za pomocą platformy Skype. Link do grupy będzie rozsyłany poprzez pocztę elektroniczną oraz udostępniony na grupie fb: Klub Rodziców w Klubie Jędruś. Prowadzenie: Agnieszka Markowska – licencjonowana fizjoterapeutka, trenerka, rehabilitantka
 • 29.06.2020 godz. 12.00, Rodzicielskie Koło Ratunkowe: Sprzęt do rehabilitacji dzieci w domu
  Sprzęt rehabilitacyjny w domu ułatwia pracę z dzieckiem nad korekcją wad postawy poprzez zabawę. To ważne, by część procesu korekcyjnego w przypadku dzieci w wieku szkolnym lub przedszkolnym była prowadzona częściowo poza gabinetem rehabilitacyjnym. Podczas spotkania rodzice dowiedzą się, jak poprawić funkcjonowanie układu ruchu i uczyć nawyków, które będą wpływały na kształtowanie poprawnej postawy ciała. Prowadzenie: Agnieszka Markowska – licencjonowana fizjoterapeutka, trenerka, rehabilitantka

II. ZAKĄTEK MALUCHA

 • 9, 23.06., godz. 10.00, Mali Odkrywcy Online
  Podczas zajęć budzimy ciekawość dzieci i chęć eksperymentowania, poznawania świata i nowych jego elementów. Z prostych składników i przedmiotów, które można znaleźć w każdym domu stworzone zostaną sensoplastyczne masy i zabawki wspierające integrację sensoryczną maluchów. Kilka dni przed spotkaniem rodzice otrzymają listę składników, potrzebnych do wspólnej zabawy. W czasie, gdy dzieci będą zajęte pracami ręcznymi, rodzice otrzymają solidną dawkę wiedzy i pomysłów na ćwiczenia oraz zabawy, wspierające integrowanie wrażeń zmysłowych (wzrokowych, słuchowych, węchowych, smakowych, dotykowych, proprioceptywnych i przedsionkowych). Zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Prowadzenie: Joanna Augustyniak – pedagożka, instruktorka, autorka projektu Małe MIGAWKI
 • 2.06, 16.06, 30.06., godz. 10.00 Miganie i Śpiewanie
  Podczas porannych spotkań online poznamy piosenki, wiersze, proste melodie i zabawy, w które wplatane są znaki języka migowego. Do zajęć dołączane będą plansze z obrazkami do pobrania. Przyszli uczestnicy otrzymają też informacje o niezbędnych materiałach, które mogą być przydatne podczas zajęć. Będą one mieć charakter interaktywny - instruktorka za pośrednictwem bezpłatnego w użyciu programu CISCO webex połączy się z uczestnikami. Spotkania będą odbywały się z co dwa tygodnie. Zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat oraz ich rodziców/opiekunów. Prowadzenie: Joanna Augustyniak – pedagożka, instruktorka, autorka projektu Małe MIGAWKI

KLUB KARINO

Grupa na Facebook'u

Klub Karino również wychodzi z propozycją aktywnego spędzania czasu. W ramach cyklu Aktywna Rodzinka on-line zaprasza na Zumba Fitness - czyli połączenie tańca i ćwiczeń. Drugi cykl Zajęcia ogólnorozwojowe poświęcony będzie wspieraniu dzieci w zdobywaniu nowych umiejętności. Propozycje prostych prac plastycznych, tańców i zabaw ruchowych do wykonania w domu mogą stanowić dużą pomoc dla rodziców.

I. AKTYWNA RODZINKA

 • 4, 18, 25.06, godz. 20.00-21.00, ZUMBA FITNESS online
  Zumba kids & kids jr. to połączenie Zumba Fitness (Salsa, Cumbia, Reggaeton, Hip-Hop i innych tańców) i treningu mającego na celu zapewnienie dzieciom maksimum zabawy i fitness’u w tym samym czasie. Zajęcia online niewiele różnią się od tych na sali fitness. Brak tylko bezpośredniego kontaktu z uczestnikiem.

II. ZAJĘCIA OGÓLNOROZWOJOWE

Proponujemy zajęcia, które mają na celu doświadczenie ruchu poprzez zabawę oraz kontakt rodzica z dzieckiem. Zajęcia wzbogacą o nowe umiejętności i pozwolą na ciekawe spędzenie czasu. W czerwcu proponujemy cztery spotkania.

 • 2.06., godz. 16.00, Hocki, klocki i Myszka Miki
  Podczas zajęć poznamy przyjaciół Myszki Miki. Zatańczymy taniec Mikiego i rozruszamy ciało. Potem wykonamy super pracę plastyczną, a tanecznym pląsem zakończymy zajęcia
 • 9.06., godz. 16.00, Rodzinne wygibasy
  Z okazji Dni: Rodziny, Mamy, Taty i Dziecka tańcem wyrazimy nasze emocje. Zaśpiewamy piosenki dla mamy i taty, wspólnie „powyginamy śmiało ciało”, a na koniec zrobimy super grę dla całej rodzinki.
 • 16.06., godz. 16.00, Minionki w akcji
  Razem możemy zrobić to, co chcemy - a przy „banana song” jest najlepsza zabawa. Każdy zrobi super minionka, wspólnie popędzimy szukać pysznych bananów i poznamy ekipę minionków.
 • 23.06., godz. 16.00, Lato, lato czeka….
  A przed nami moc atrakcji w pirackim statkuTym razem po przygodę popłyniemy z piratką Elą. Będziemy tańczyć, wykonamy super piracki statek oraz szkatułkę na skarby. Ahoj, piracka załogo!

KLUB DUKAT

Grupa na Facebook'u

Klub Dukat podobnie jak „w realu” proponuje zajęcia ujęte w dwa cykle tematyczne. W ramach rodzinnej kawiarenki Baby Café popracuje nad formą, która mogła nieco spaść podczas #zostańwdomu, zapraszając na Zumbę dla najmłodszych i Jogę dla kobiet w ciąży. W ramach spotkań z cyklu Akademia Mądrego Rodzica specjaliści wyjaśniać będą różne aspekty rozwoju dziecka.

BABY CAFE

 • 6 i 20.06., godz. 10.00, Teatrzykowe warsztaty z humorem
  Warsztatowe spotkania będą przede wszystkim dobrą zabawą. Wejdziemy do krainy teatralnej fantazji, która pomaga rozwijać wyobraźnię i artystyczne zainteresowania. Poćwiczymy ciało, mowę, wybierzemy się na wojnę z tremą, będziemy mogli coś zaśpiewać a potem rozłożyć się na podłodze i zrelaksować. Obydwa spotkania podsumujemy krótką inscenizacją utworu napisanego specjalnie do odcinka warsztatów. 
  A oto nasze zabawy warsztatowe:
  1. „Ruchliwe nogi i ręce, a może coś więcej” - przygotujemy ciało do występów na scenie
  2. „Szalone łamańce językowe” – rozgrzejemy buzię i język
  3. „Gdzie ta przepona?” – poćwiczymy mięsień, który mamy w brzuchu
  4. „Subtelne wyjce” - poćwiczymy śpiewanie
  5. „Ale błogo” – trochę odpoczniemy podczas relaksacji
  6. „Artystyczne szaleństwo” – przygotujemy różne inscenizacje
 • 25.06. godz. 18.00, Rodzinna Zumba
  Tym razem zapraszamy całą rodzinę na taneczną zabawę. Zumba będzie tak prowadzona, by każdy świetnie się przy niej bawił. Tańczyć będzie mogła mama, tata, brat, siostra, nawet dziadkowie znajdą coś dla siebie! Zajęcia rozpoczynają się od przywitania, rozgrzewki, powtórzenia znanych już układów, poznania nowych kroków/piosenki, a na koniec zabawy.

AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

 • 10.06. godz. 16.00, Kreatywna logopedia
  Warsztaty przeznaczone są zarówno dla rodziców jak i dla ich pociech. Wspólnie przejdziemy przez ścieżkę oddechu, głosu, mowy, ekspresji i wyobraźni. Nauczymy się nowych ćwiczeń i zabaw, które pomogą w prawidłowym rozwoju dziecka, ale będą również inspirującą formą zabawy. Na spotkaniu skupimy się na:
  - prawidłowym oddechu,
  - ćwiczeniach rozgrzewających aparat artykulacyjny,
  - rozgrzewce głosu,
  - zabawach logopedycznych, szczególnie na samogłoskach,
  - zabawach kształtujących wyobraźnię,
  - ćwiczeniach relaksacyjnych i wyciszających.

KLUB 303

Grupa na Facebook'u

W Klubie 303 zaplanowano dwa cykle zajęć. Sensoplastyka to zajęcia rozwojowe, których celem jest wspieranie rozwoju kompetencji intra- oraz interpersonalnych. Drugą formą spotkań on-line będzie zaproszenie do ćwiczeń rodziców razem z dziećmi. Cyrkomotoryka - to wspólne spędzanie czasu i budowanie relacji oraz wzmacnianie zaufania i poczucia bezpieczeństwa pociech.

 • 2, 9, 16, 23, 30.06. godz. 15.00-16.00, Sensoplastyka
  Sensoplastyka wpływa na optymalny rozwój całego organizmu oraz rozwój połączeń nerwowych w mózgu, stymuluje receptory w całym ciele i sprawia, że otwierając się na nowe doznania zmysłowe, "łatwiej" nam się myśli. Na zajęciach wykorzystujemy bezpieczne składniki spożywcze i techniki arteterapeutyczne - wpływamy zarówno na rozwój dzieci oraz dbamy o własny rozwój i stan umysłu. Sensoplastyka sprzyja relaksacji oraz powoduje stymulację wszystkich zmysłów (węchu, wzroku, dotyku, smaku, słuchu) za pomocą mnogości faktur i tekstur.
 • 4, 18, 25.06., godz. 16.00-16.40
  10.06, godz. 16.00-16.45, Cyrkomotoryka

  Cyrkomotoryka jest twórczym rozwinięciem popularnej metody pracy z małymi dziećmi Weroniki Sherborne. Pozwala wspierać rozwój człowieka oraz działać terapeutycznie, wykorzystując najbardziej uniwersalny język – mowę ciała i podstawowe formy kontaktu międzyludzkiego, takie jak dotyk, ruch czy wzajemne relacje fizyczne. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami przeniosą się w niesamowity świat cyrku i zostaną bohaterami opowieści, która poprowadzi ich przez wiele ćwiczeń oraz figur cyrkowych. Uczestnicy zajęć wezmą udział w wielkiej wirtualnej paradzie klaunów, podczas której zapoznają się z niecodziennymi klaunowymi przywitaniami, będą wcielać się w rolę różnorakich zwierząt i w zabawny sposób wykonywać ćwiczenia przeznaczone dla rodzica z dzieckiem.

KLUB ZAKOLE

Grupa na Facebook'u

Klub Zakole zaprasza na cykl zajęć sensoryczno-rozwojowych Bystry bobas, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny maluszków, ale i wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem oraz na Logorytmikę, czyli zajęcia wspomagające rozwój mowy, motoryki dużej i małej. Zaprasza także na zajęcia ruchowe dla dzieci.

 • 9.06. godz. 10.00, Bystry Bobas
  Zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla niemowląt i dzieci, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniającą więź między rodzicem a dzieckiem.  Podczas zajęć angażowane są zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewane piosenki w języku polskim i angielskim. Zajęcia są wspaniałą okazją do spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy.
 • 23.06. godz. 17.00, Fit Dance Kids
  Zajęcia sportowo - taneczne oparte głównie na poznawaniu swoich możliwości ruchowych, rozwijaniu poczucia rytmu i wyzwalaniu naturalnej ekspresji ruchów. Najważniejsza zasada to „nauka przez zabawę”, dzięki czemu spotkania są zarówno wyzwaniem, fantastyczną przygodą jak i radosną zabawą, podczas której pracujemy nad sprawnością fizyczną i poznajemy elementy różnych styli tanecznych.
 • 18.06. godz. 17.00, Kiedy do logopedy? Warsztaty logopedyczne 
  Podczas zajęć poruszone zostaną dwa tematy. Pierwszy z nich to rozwój mowy przed rozpoczęciem edukacji przedszkolnej. Rodzice będą mieli okazję dowiedzieć się jak prawidłowo wspierać dziecko i jego zachowania. Drugi aspekt, to odpowiedź na pytanie: co może budzić niepokój w rozwoju mowy dziecka do 3 roku życia.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE