Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
ZróbMY laTO na bogato!

ZróbMY laTO na bogato!

lipiec-sierpień 2020 r.

Akcja Lato dla dzieci w wieku szkolnym, zajęcia klubowe dla dzieci i młodzieży, warsztaty i ciekawostki on-line, zajęcia w Klubach Rodziców – stacjonarnie oraz on-line, realizacja ambitnych projektów społeczno-kulturalnych – po raz kolejny udowadniamy, że wakacyjne miesiące w mieście nie muszą być nudne dla nikogo, bez względu na wiek. Pod warunkiem, że jest to Nowa Huta!

Aż 26 tygodniowych turnusów zajęć w ramach Akcji Lato organizują w tym roku kluby Ośrodka Kultury, pomimo że zmuszone są sprostać wymogom sanitarno-epidemiologicznym, a z konieczności weźmie w nich udział mniejsza niż zazwyczaj liczba dzieci. W ramach organizowanych zajęć planują warsztaty plastyczne, cyrkowe, ekologiczne, fotograficzne i teatralno-filmowe, plenery malarskie, zajęcia muzyczne i ruchowe, gry i zabawy integracyjne, gry terenowe, wycieczki i zwiedzanie atrakcji w mieście. Oferta oddaje zróżnicowany charakter działalności poszczególnych placówek.

W terminach nieobjętych Akcją Lato oraz tam, gdzie mimo najszczerszych chęci nie można zorganizować półkolonii, kluby starają się przygotować ofertę wakacyjnych zajęć - warsztatów i spotkań o różnorodnej tematyce.

Pierwsze lata życia to niezwykle istotny czas dla rozwoju człowieka, a niemal każdy dzień niesie z sobą duże zmiany, dlatego placówki, zaangażowane w działalność Klubów Rodziców, starają się zrekompensować wiosenną przerwę w ich działalności, szykując stacjonarne spotkania dla rodzin również w wakacje. Klub Jędruś i Klub Dukat, oprócz zajęć na miejscu, kontynuują działalność wirtualnego Klubu Rodziców.

A skoro już mowa o aktywnościach w Internecie to warto nadmienić, że placówki Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta utrzymują częściowo działalność wirtualną – kontynuują cykle spotkań z literaturą, cyrkiem, muzyką, plastyką oraz ciekawostkami z całego świata.

Wakacje to także czas realizacji projektów społeczno-kulturalnych. Wyróżniony przez Muzeum Historii Polski dotacją w ramach XII edycji konkursu „Patriotyzm jutra” projekt „NH 70 – społeczność, tradycja i historia”, pozwoli opracować i wydać w formie albumu wspomnienia nowohucian, spisane w ramach ubiegłorocznych obchodów 70-lecia istnienia Nowej Huty. Ośrodek Kultury zaprasza fotografów i miłośników fotografii do udziału oraz nadsyłania zdjęć, które zostaną zamieszczone w przygotowywanym wydawnictwie. Trwają także wytężone prace nad międzypokoleniowym nowohuckim słownikiem slangu młodzieżowego, przygotowywanym do wydania w ramach projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”, który uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Kultury.

Ważnym elementem obydwu realizowanych projektów jest dostosowanie ich do potrzeb osób g/Głuchych i słabowidzących oraz niewidzących. Troska o zapewnienie równego dostępu do kultury wszystkim mieszkańcom bez względu na fizyczne ograniczenia jest motorem napędowym trzeciego z projektów. Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta po raz drugi znalazł się w gronie beneficjentów programu „Lato w teatrze” Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, dzięki czemu zrealizuje półkolonie "Lato w MIG”.

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE