Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Wakacyjne warsztaty w Klubie Pod Kasztanami - sierpień

Wakacyjne warsztaty w Klubie Pod Kasztanami - sierpień

Klub Pod Kasztanami

3-28 sierpnia 2020 r., ul. Płoszczyny 1

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty wakacyjnych warsztatów w Klubie Pod Kasztanami.

Na zajęcia obowiązują zapisy – do godz. 16.00 dnia poprzedzającego warsztaty.

 • 3.08, godz. 09.00-11.10, Warsztaty podróżnicze - Azja
  Azja - kontynent, który jest daleko, a zarazem blisko. Kulturę oraz tradycję Azji i leżących na jej terenie państw, przybliżą młodym nowohucianom warsztaty podróżnicze w Klubie Pod Kasztanami. W ich trakcie uczestnicy wykonają też prace plastyczne, inspirowane zdobytymi w trakcie zajęć wiadomościami.
  Wstęp: 5 zł
 • 3, 5, 7.08, godz. 12.30-14.30, Warsztaty tańców towarzyskich
  Nawet podstawowa znajomość kroków tanecznych wzmacnia samoocenę i pewność siebie, ułatwiając dzieciom nawiązywanie kontaktów w grupie rówieśników podczas szkolnych i kolonijnych spotkań oraz zabaw. Warsztaty tańców towarzyskich w Klubie Pod Kasztanami stanowią doskonałą okazję do zainteresowania podopiecznych taką formą spędzania wolnego czasu. Zabawy ruchowe przy muzyce umożliwiają dzieciom zaspokajanie naturalnej potrzeby ruchu, pomagają rozwijać spostrzegawczość, pamięć, koncentrację, orientację w przestrzeni i wyczucie własnego ciała.
  Wstęp: 5 zł
 • 5, 7, 10.08, godz. 09.00-11.00, Podróż do prehistorii
  Był sobie człowiek… Ale co działo się na Ziemi przed nim? O tym usłyszą uczestnicy warsztatów, których tematem będzie prehistoria. Zajęcia w Klubie Pod Kasztanami to podróż do Parku Jurajskiego by sportretować dinozaura, wędrówka lasem olbrzymich skrzypów, widłaków i paproci, zanurzenie się w praoceanie i kąpiel z gigantycznymi rybami. Przyjdź koniecznie - i ty możesz zostać paleontologiem. Prosimy nie głaskać T-Rexa!
  Wstęp: 5 zł
 • 10, 12, 14.08, godz. 12.30-14.30, Gra gitara!
  Klub Pod Kasztanami zaprasza na warsztaty wprowadzające do nauki gry na gitarze. Ich uczestnicy poznają budowę instrumentu i dowiedzą się, jak poszczególne części wpływają na jego działanie. Prowadzący pomoże dobrać odpowiednią gitarę i struny do nauki gry, nauczy jak poprawnie trzymać i stroić instrument. Dzięki grze na instrumentach kształtuje się wrażliwość muzyczna, rozwija poczucie rytmu. Muzykowanie wpływa też na koncentrację i zdyscyplinowanie.
  Wstęp: 5 zł
 • 12, 14.08, godz. 09.00-11.00, Magic English
  Nauka języka może być dla dziecka przyjemnością, zwłaszcza gdy w rolę nauczyciela wcielają się postacie z bajek. Klub Pod Kasztanami zaprasza na spotkanie, którego uczestnicy nauczą się nazywać po angielsku członków rodziny, będą śpiewać proste piosenki i zagrają w edukacyjne gry. Magic English to pożyteczne wprowadzenie do nauki języka i okazja do zabawy w gronie rówieśników.
  Wstęp: 5 zł
 • 17, 21.08, godz. 09.00-11.00, Warsztaty origami
  Pochodząca z Japonii sztuka takiego składania kartki papieru, by wyczarować z niej fantazyjne kształty, przedmioty i stworzenia, od dekad cieszy się popularnością na całym śwecie. Na warsztaty origami zaprasza też Klub Pod Kasztanami. Instruktor pokaże jak złożyć najpopularniejsze formy - kolorowe ptaki lub kwiaty. Uczestnicy nauczą się też, jak wykonać ozdobne koperty i bardziej skomplikowane przedmioty.
  Wstęp: 5 zł
 • 17, 21, 24, 28.08, godz. 12.30-14.30, Rytmika
  Klub Pod Kasztanami zaprasza na warsztaty rytmiki. Ich uczestnicy wezmą udział w zabawach rytmicznych, będą śpiewać, deklamować wierszyki i rymowanki, a dla odpoczynku - rysować i malować. Zajęcia to zabawy, małe formy teatralne oraz taniec, które wspierają rozwijanie u dzieci sprawności ruchowej i koordynacji, uczą wsłuchiwania się w rytm i rytmicznego poruszania oraz komunikacji werbalnej i niewerbalnej.
  Wstęp: 5 zł
 • 24, 28.08, godz. 09.00-11.00, Układamy kostkę Rubika
  Jak sprawić, by z wielobarwnej mozaiki powstała kostka, której każdy bok jest w innym kolorze? Rozebrać na części i na powrót złożyć? Można, ale przecież nie o to chodzi w zabawie z układaniem kostki Rubika. Podczas warsztatów w Klubie Pod Kasztanami każdy może zobaczyć jak układać kostkę skutecznie - ich uczestnicy poznają zasady i proste triki przyspieszające rozwiązanie łamigłówki. A przy okazji - przećwiczą logiczne myślenie, spostrzegawczość, wyobraźnię i pamięć.
  Wstęp: 5 zł

powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE