Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
15. koncert z cyklu: Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

15. koncert z cyklu: Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

Gwiazdo świeć, kolędo leć

Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta oraz Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnice: XIV, XVI i XVII zapraszaja na kolejny koncert z popularnego już cyklu, który odbędzie się w Opactwie Cystersów w Krakowie - Mogile, ul. Klasztorna 11, w dniu 12 stycznia 2008 r. godz. 19.00. Wspólnie kolędować będą: Alicja Majewska, Halina Frąckowiak, Zbigniew Wodecki, Włodzimierz Korcz.

Przed i po koncercie będzie przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum im. św. Łazarza w Nowej Hucie.
Wstęp bezpłatny za zaproszeniami, które można odebrać na tydzień przed koncertem w:

• Punkcie Informacji Miejskiej w Krakowie ul. św. Jana 2, od poniedziałku do soboty w godz. 10 - 18
• Ośrodku Kultury Kraków – Nowa Huta w Krakowie os. Zgody 1, od poniedziałku do piątku w godz. 10 – 18

Organizatorzy:

• Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta
os. Zgody 1, Kraków 31 – 949
Biuro organizacyjne tel. (012) 647 65 15
e:mail: oknowahuta@krakow.home.pl
www.krakownh.pl
• Porozumienie Dzielnic Nowohuckich:
Dzielnica XIV, tel. (012) 647 61 64,
Dzielnica XVI, tel. (012) 641 45 67,
Dzielnica XVII tel. (012) 645 30 09
www.pdnh.net

Patroni medialni:
TVP Kraków
Gazeta Krakowska
Radio VOX FM
Głos. Tygodnik Nowohucki
Portal Interia.pl

Informacje o wykonawcach:

Alicja Majewska
Piosenkarka, absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Amatorsko śpiewała w zespole wokalnym prowadzonym przez Henryka Rzeźniczka. W czasie studiów śpiewała solo i w duecie z Anną Pietrzak w klubie Czarny Kot. Debiutowała w 1968 w eliminacjach konkursowych do FPR w Z. Górze. W latach 1971-74 śpiewała w zespole Partita. W 1974 rozpoczęła karierę solową. Do 1977 związana była z warszawskim Teatrem na Targówku. Uczestniczyła w koncertach i festiwalach w kraju i za granicą, m. in. w Czechosłowacji, Bułgarii, Austrii, NRD, RFN, ZSRR, Szwecji, Rumunii i na Kubie oraz w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Piosenki w jej interpretacji zdobyły wiele nagród i wyróżnień, m. in.: "Bywają takie dni" - nagrodę MKiS na KFPP Opole '75, "Jeszcze się tam żagiel bieli" - II nagrodę na KFPP Opole '80, "Dla nowej miłości" - wyróżnienie na KFPP Opole '85, "Odkryjemy miłość nieznaną" - wyróżnienie na KFPP Opole '86, "Marsz samotnych kobiet" - II nagrodę na KFPP Opole '87. Jest laureatką Gwoździa Sezonu 1978 za program estradowy "Bardzo przyjemny wieczór", Grand Prix na festiwalu w Rostoku (NRD) w 1980, Grand Prix na festiwalu w Hawanie (Kuba) w 1985, nagrody specjalnej Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego KFPP Opole '89. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla PR oraz płytowych. Wystąpiła w recitalach i programach telewizyjnych, m. in. Ala ma kota, Nareszcie... A. Majewska, Nie tylko... A. Majewska, Na pierwszy znak i Dopóki śpiewam.

Halina Frąckowiak
Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Współpracowała z Czerwono-Czarnymi; była solistką gdańskich Tonów Ryszarda Poznakowskiego, wokalistką takich m.in. zespołów jak: Tarpany ( przebój "Cień i ty"), Drumlersi ( przeboje "Wymyśliłam nas", "Cwaniara"), ABC Andrzeja Nebeskiego ("Napisz, proszę" stał się przebojem, a "Czekam tu" nagrodzono na festiwalu w Opolu). Wspólnie z M. Napieralskim napisała utwór "Lękam się, że odejdziesz". VIII KFPP w Opolu w 1970 przyniósł nagrodę śpiewanej przez nią piosence "Barwy ziemi". W lutym 1972r. zdecydowała się na karierę solową. Współpracowała z zespołem Andrzeja Thenarda, a później z własną grupą instrumentalną. Jesienią 1972 występowała z czeską grupą Blue Effect, a w roku następnym z zespołem instrumentalnym Karola Nicze. W latach 1972-1973 wokalistka wystąpiła na festiwalach w Rostocku, Dreźnie, Belgradzie i Ostendzie, gdzie zdobyła 3. nagrodę wraz z Urszulą Sipińską i Stanem Borysem. W 1974 r. ukazał się pierwszy solowy album H.Frąckowiak "Idę", gromadzący nagrania radiowe z lat 1971-1974, nagrane z towarzyszeniem muzyków różnych formacji. W 1975 r. rozpoczęła współpracę z Józefem Skrzekiem. W latach 1975-1978 występowała m. in. z zespołami: Dzikie Dziecko, 26 - S, Spisek, Heam i Krater. W 1979 r. koncertowała w USA z grupą Perfect. Później występowała z Kwartetem Marka Stefankiewicza. Na listach przebojów pojawiły się utwory: "Małe jeziora" i "Tam gdzie lekki wieje wiatr", śpiewany w duecie z Krystyną Prońko. Wokalistka kontynuowała współpracę z J. Skrzekiem, biorąc udział w realizacji jego płyty "Józefina" oraz nagrywając album "Ogród Luizy". Równolegle na krążku "Serca gwiazd" ukazały się nagrania radiowe z ostatnich lat. W połowie lat 80-tych H.Frąckowiak powróciła na listy przebojów serią udanych utworów: "Anna już nie mieszka tu", "Tin Pan Alley", "Dancing Queen", "Papierowy księżyc". W 1993 podczas XXX KFPP w Opolu otrzymała "Złotą Płytę" za całokształt pracy artystycznej.

Włodzimierz Korcz
Ur. 13 listopada 1943 w Łodzi- polski kompozytor muzyki rozrywkowej, pianista, autor piosenek. Współpracuje z takimi artystami jak Alicja Majewska, Edyta Geppert, Michał Bajor, Wojciech Młynarski, Danuta Błażejczyk, Irena Santor, Grażyna Orlińska, Jacek Cygan. Autor muzyki do kilkunastu filmów polskich, wśród których znamienną pozycję zajmują „Lata dwudzieste, lata trzydzieste", „Kariera Nikodema Dyzmy", „07 zgłoś się". Skomponował m.in. muzykę do piosenek „Polskie skrzydła" i "Gdzie ci mężczyźni" w wykonaniu Danuty Rinn. Liczne występy na festiwalach w Opolu, Sopocie, a także podczas koncertów telewizyjnych. Koncerty radiowe i telewizyjne, nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku, Bratysławie. Autor muzyki do hymnu Solidarności „Żeby Polska była Polską" wykonywanego m.in. przez Jana Pietrzaka.
W latach 1968 – 1970 – redaktor muzyczny Polskiego Radia w Łodzi.
W latach 1974 – 1977 – kierownik muzyczny Teatru na Targówku, obecnie – Rampa.
Nagrania płytowe pieśni do słów Karola Wojtyły, oraz Hymnu „O potężny Jezu Chryste“ (Alicja Majewska), a także Pieśni Papieskiej – „Zostań z nami“. Szef muzyczny cyklicznych widowisk telewizyjnych, m.in. reżyserowanych przez Krzysztofa Jaślara Mazurskich Biesiad Kabaretowych, czy Lidzbarskich Spotkań Kabaretowych. Twórca koncertu kolędowego (płyta „Kolędy w Teatrze Stu“ – Halina Frąckowiak, Alicja Majewska, Andrzej Zaucha), granego nieprzerwanie od kilkunastu lat, obecnie z udziałem Zbigniewa Wodeckiego. Skomponował także wielkie przeboje Edyty Geppert: "Jaka róża, taki cierń", "Życie, kocham cię nad życie" i "Zamiast".

Zbigniew Wodecki
Piosenkarz, muzyk - instrumentalista (skrzypce, trąbka), kompozytor i prezenter telewizyjny. Sam rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Pierwotnie, od końca lat 60. XX wieku, związany z kabaretami Piwnica pod Baranami i Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968-1973 akompaniował Ewie Demarczyk. W 1972 zadebiutował jako piosenkarz na festiwalu w Opolu. Odniósł sukcesy na wielu festiwalach (Rostock, Praga, Słoneczny Brzeg, Sopot). Znany m.in. z wykonania piosenki do Pszczółki Mai oraz innych utworów (m.in. Zacznij od Bacha, Chałupy welcome to, Izolda). Występował w kabarecie z Zenonem Laskowikiem. Jest jednym z jurorów w polskiej edycji programu Taniec z gwiazdami. W TVN prowadził programy: Droga do Gwiazd, Twoja Droga do Gwiazd i koncert Zakochajmy się jeszcze raz.

zobacz galerię zdjęć...  |   powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE