Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualność
Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

30 marca 2008 r. - koncert paschalny

Serdecznie Państwa zapraszamy 30 marca 2008 r. o godz. 17.30 (w niedzielę odpustu parafialnego) do Kościoła Miłosierdzia Bożego (os. Na Wzgórzach 1 a) na kolejny koncert z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich, organizowany pod patronatem Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego. W radosny klimat Wielkiej Nocy wprowadzą nas wykonawcy Koncertu Paschalnego: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej z koncertmistrzem Marcinem Klejdyszem, harfistka Agnieszka Kaczmarek-Bialic i organista Arkadiusza Bialic. Wykonają utwory: J. S. Bacha, G. F. Haendla, C. Saint-Saënsa, C. Debussy’ego. Organizatorami koncertu są: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Parafia Miłosierdzia Bożego oraz Rada Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. WSTĘP WOLNY!


Dziękujemy firmie
KÄRCHER sp. z o.o.

za pomoc w organizacji koncertu.

WYKONAWCY

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej:
Najmłodsza obecnie w kraju profesjonalna orkiestra symfoniczna. Tworzą ją pasjonaci - najwybitniejsi studenci i absolwenci europejskich uniwersytetów muzycznych takich jak Akademia Muzyczna w Krakowie, Hochschule Für Musik Und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, Hochschule für Musik w Karlsruhe, Royal Music Conservatoire w Brukseli, Conservatoire International de Musique w Paryżu oraz Universität für Musik und darstellen Kunst w Grazu. Zespół zawiązał na stałe współpracę w 2003 roku, po sukcesach na 53 festiwalu Jünger Künstler Bayreuth. W 2005 roku, za sprawą Elżbiety Pendereckiej, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, zadebiutowała na IX Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, gromadząc wyśmienite recenzje w prasie oraz otrzymując wiele zaproszeń do udziału w prestiżowych festiwalach w kraju i zagranicą. W tym samym roku nagrana zostaje pierwsza studyjna płyta z muzyką polską dla wytwórni DUX.
Artystyczną pieczę nad zespołem pełni od samego początku koncertmistrz Marcin Klejdysz- absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, wychowanek Roberta Kabary. Akademia Beethovenowska pracuje pod dyrekcją wybitnych dyrygentów – Krzysztofa Pendereckiego, Michała Dworzyńskiego, Macieja Tworka, Pawła Przytockiego, Marka Pijarowskiego, Łukasza Borowicza, Fausto Nardiego, oraz współpracuje z solistami młodego pokolenia – Wojciechem Pławnerem, So-Ock Kim, Bartoszem Koziakiem, Katarzyną Dudą, Franco Fiagiollim, Janem Krzeszowcem i innymi. Orkiestra ma na koncie sześć płyt CD, w tym jedną z repertuarem polskim XIX i XX wieku dla wytwórni DUX Poland oraz dla Centaur Reccord USA.
W opinii telewizji, radia i prasy, zaistnienie zespołu zaliczono do najciekawszych wydarzeń kulturalnych ubiegłego roku.
Obecnie Orkiestra Akademii Beethovenowskiej koncertuje w kraju i za granicą, realizując tourné promujące cykl „Nowe Drogi Klasyki” Ponadto trwają rozmowy z władzami województwa Małopolskiego zmierzające do powołania nowoczesnej wojewódzkiej instytucji kultury w formie orkiestry symfonicznej, będącej mobilną wizytówką województwa Małopolskiego.
Zobacz:
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej

NAJWIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA ZESPOŁU W ROKU 2007
- 3 Nagrania studyjne (Blue Foox Holandia 2007, Uniwersal 2007, Polskie Nagrania)
- Holenderskie Tourne zespołu sierpień 2007
- Spektakularny sukces na festiwalu Young Euro Classic Berlin sierpień 2007
- Wykonanie II symfonii Gustawa Mahlera „Zmartwychwstanie” Warszawa 1 grudzień 2007 Politechnika Warszawska
- 35 tyś sprzedanych egzemplarzy płyty „Siedem Pieśni Marii” Zbigniew Ksiązek & Bartłomiej Gliniak
STUDYJNE NAGRANIA OAB
- Płyta promująca IX Wielkanocny festiwal Ludwiga van Beethovena 2005
- Muzyka Polska 2005 Dux Poland (dyr. Paweł Przytocki /sol. Wojciech Pławner)
- Romanza Koncerty Saksofonowe 2006 Centaur Reccord USA (dyr. P. Borkowski)
- Siedem pieśni Marii - Bartłomiej Gliniak– 2007 Uniwersal Music (dyr. Dworzyński)
- Emotion by Mirte –2007 BluFoox – (dyr. Alexander Geluk)
- Missa solemnis - Maksymilian Koperski – Gosytyń 2007 (dyr. M.N. Niesiołowski)
FESTIWALE Z UDZIAŁEM OAB
- 53 Festival Juenger Kuenstler Bayreuth
- Beijt Hadash Kraków
- Festiwal Kompozytorów Krakowskich
- IX,X, XI Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena Warszawa/Kraków
- III,IV,V Festiwal Pianistyczny
- 25, 26 Festiwal Musica Polonica Nova Wrocław
- 15 Festiwal Eurosilesia
- 16 Festiwal Kultury Żydowskiej
- Międzynarodowy festiwal Young Euro Classic 2007
- Festiwal Saarlouis 2007
- Festiwal musyki sakralnej Sacro Montana Gostyń 2007

Marcin Klejdysz
- absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec Roberta Kabary. Uczestnik wielu kursów mistrzowskich w kraju i zagranicą. Kunszt gry skrzypcowej doskonalił pod kierunkiem wielu pedagogów, takich jak Robert Szreder, Mieczysław Szlezer, Antoni Cofalik, Kaja Danczowska, Piotr Tarcholik, Roland Orlik, Nachum Erlich, Rene Staar, Michael Wild, Albrecht Breuninger, Wilhelm Melcher, Christian Sikorski. Jako koncertmistrz debiutował w European Youth Chamber Orchestra of Styria w Grazu (1999 r.), Junge Europa Philharmonie Magdeburg (2000r). Prowadził również Orkiestrę Symfoniczną i Kameralną Akademii Muzycznej w Krakowie (2002/2003 r.). W 2003 r. uczestniczył w 53 Festiwalu Jünger Künstler Bayreuth jako kameralista i pierwszy koncertmistrz Festiwalowej Orkiestry Symfonicznej. Współpracował z Orkiestrą Polskiego Radia w Krakowie oraz z Sinfoniettą Cracovią. Od 2001 r. współtworzy formacje Crac Art Trio, w skład którego wchodzą Marian Sobula - fortepian, Beata Urbanek - wiolonczela. Zespół koncertował we Francji, Niemczech i w Polsce. W 2005 r. ukończył z wyróżnieniem podyplomowe studia w dziedzinie Zarządzanie kulturą w wymiarze europejskim. Od 2003 r. jest pierwszym koncertmistrzem, współautorem oraz szefem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej.

Agnieszka Kaczmarek-Bialic
- absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie harfy B. Lutak-Modrynić (dyplom z odznaczeniem) oraz Hochschule fuer Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studiowała pod kierunkiem Ursuli Holliger. Brała udział w wielu międzynarodowych kursach interpretacji muzyki harfowej prowadzonych m.in. przez C. Michael (Francja), U. Holliger (Szwajcaria), S. McDonald (USA) oraz E. Szmyt (Polska/USA). Stypendystka fundacji Helene-Rosenberg-Stiftung (Freiburg) oraz Alfred-Toepfer-Stiftung (Hamburg). Uczestniczyła w wielu Międzynarodowych Festiwalach Muzycznych m.in. w Wilnie, Bratysławie (Melos Ethos), Warszawie (Warszawska Jesień), Krakowie (Forum Młodych Kompozytorów, Młodzi Artyści w Krakowie, Niemiecko-Polskie Sympozjum Harfowe), Katowicach (I Międzynarodowy Festiwal Harfowy), Bytom (Festiwal Muzyki Nowej). Występowała jako solistka z Kammerorchester Freiburg, Kammerorchester Bad-Krozingen, Johannis Kantorei Frankfurt, Śląską Orkiestrą Kameralną, Bielską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Akademii Muzycznej w Krakowie oraz z Zespołem Muzyki Barokowej im. G. F. Telemanna.

Arkadiusz Bialic
- absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Hochschule für Musik we Freiburgu (Niemcy), gdzie studiował pod kierunkiem profesorów Józefa Serafina i Zsigmonda Szathmary. W 2003 r. ukończył podyplomowe studia solistyczne w klasie prof. Daniela Rotha w Hochschule für Musik und Darstellende Kunst we Frankfurcie nad Menem. Jako uczestnik licznych kursów mistrzowskich doskonalił swoje umiejętności u takich pedagogów jak: Jon Laukvik, Olivier Latry, David Titterington czy Harald Vogel. Jest również kilku laureatem międzynarodowych konkursów organowych. W 2002 r. uzyskał II nagrodę na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Organowym w Chartres we Francji. Tego samego roku rozpoczął również działalność pedagogiczną na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, gdzie prowadzi klasę organów, a rok później również na Akademii Muzycznej w Krakowie. W 2003 r. objął obowiązki organisty tytularnego w bazylice OO. Paulinów na Skałce w Krakowie, a od niedawna pracuje w Archidiecezjalnej Komisji ds. Instrumentów Muzycznych. W swojej dotychczasowej działalności koncertowej występował jako solista i kameralista w Polsce, Francji, Niemczech, Szwajcarii, na Słowacji oraz we Włoszech.

zobacz galerię zdjęć...  |   powrót do listy aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE