Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

HUTA KULTURY - Oferta Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na rok kulturalno-oświatowy 2019/2020

HUTA KULTURY - Oferta Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na rok kulturalno-oświatowy 2019/2020

2019/2020

W wielkim piecu HUTY KULTURY, który nigdy nie wygaśnie, rozgrzewamy do czerwoności pomysły, idee, pasje i zdolności, by przekuć je w cykle warsztatów i zajęć. Walcujemy formy i rozciągamy tworzywo. Kształtujemy relacje, zgniatamy bariery i wytłaczamy talenty. Działamy bez względu na notowania walut i surowców, czerpiąc energię z rodzimej tradycji, światowych trendów i miejskiego charakteru. W sieci klubów naszej kulturalnej manufaktury czekają na was wyspecjalizowani instruktorzy, twórcy prawdziwie unikatowych aktywności. Zapraszamy do HUTY KULTURY – sieci 13 Klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta!

czytaj więcej...

BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania

BO Małopolska: Aż 188 zadań dopuszczonych do głosowania

Znamy już listę wszystkich zadań, które zostaną dopuszczone do głosowania w ramach IV edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Wynik jest rekordowy: mieszkańcy będą mogli wybierać spośród aż 188 zadań – czyli o 38 więcej niż przed rokiem. Głosowanie rozpocznie się już 9 września i potrwa do końca miesiąca.

czytaj więcej...

Międzypokoleniowe sprzątanie świata dla: dzieci i dorosłych

Międzypokoleniowe sprzątanie świata dla: dzieci i dorosłych

Klub Jedność

23 września 2019 r. - godz. 16.30, ul. Drożyska 3c

Podczas Międzypokoleniowego sprzątania świata wspólnie zadbamy o nasze najbliższe otoczenie. Chcemy poprzez tego typu wydarzenia uczyć młode pokolenie dbania o środowisko i uświadamiać jak ważne są nawet proste działania w celu zapobiegania negatywnemu wpływowi na przyrodę. To również wspaniała okazja do pokazania i przybliżenia dzieciom piękna natury. Poprzez zabawy należy wdrożyć w życie podstawowe zasady ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy. W programie nie zabraknie gier i zabaw tematycznych oraz konkursów i zagadek ekologicznych.

czytaj więcej...

60. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Nowa Huta Miasto Boga - koncert dziękczynny za 70 lat

60. Nowa Huta. Dlaczego Nie?! Nowa Huta Miasto Boga - koncert dziękczynny za 70 lat

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

22 września 2019 r. - godz. 18.00, Aleja Róż

Jubileuszowy, 60. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! zbiegł się z obchodami 70-lecia powstania Nowej Huty. To w naturalny sposób nadało kierunek poszukiwaniom wizji artystycznej wydarzenia. W dziejach Nowej Huty nietrudno o wątki warte przypomnienia i twórczego komentarza. Jednym z nich jest historia zmagań o obecność Boga i wiary w przestrzeni wzorcowego, socjalistycznego miasta, w zamyśle twórców pozbawionego jakichkolwiek elementów tego, co Karol Marks nazwał „opium ludu”.

czytaj więcej...

Klub Rodziców: Piknik - Wspomnienia z wakacji

Klub Rodziców: Piknik - Wspomnienia z wakacji

Klub 303

22 września 2019 r. - godz. 15.00-17.00, os. Dywizjonu 303 nr 1

Impreza otwierająca nowy rok kulturalno-oświatowy w Klubie Rodzica. W programie przewidziane jest: wykonywanie magnesów na lodówkę z wakacyjnych skarbów (kamyczki, muszelki, patyczki, ptasie pióra), przygotowanie wakacyjnego lasu zamkniętego w słoiku, a także wykonywanie drzewek owocowych oraz wspólny relaks na trawie i zabawy ruchowe. Imprezie towarzyszyć będzie promocja zajęć Klubu Rodziców w Klubie 303 na rok 2019/2020.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% ceny. Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

czytaj więcej...

Dynie w Różach - VIII Festiwal Zaklęte w dyni za nami

Dynie w Różach - VIII Festiwal Zaklęte w dyni za nami

Festiwal Zaklęte w Dyni

Dynie – od małych po olbrzymie, różnych kształtów, pomarańczowe, zielone, żółte i pstrokate, prawdziwe i pluszowe maskotki – zawładnęły nowohucką Aleją Róż w słoneczną niedzielę 15 września 2019 roku, za sprawą VIII Festiwalu Zaklęte w Dyni. Wydarzenie, zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, zgromadziło tłumy krakowian.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne - Perły Baroku

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne - Perły Baroku

21 września 2019 r. - godz. 19.30, Kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy (os. Bohaterów Września 33)

Koncert na dwa klawesyny w wykonaniu ClaveDuo - Joanny Soleckiej i Anny Huszczo. W programie koncertu znajdą się przede wszystkim kompozycje kompozytorów XVII i XVIII wiecznych takich jak: Adam Jarzębski, Marcin Mielczewski, Jan Sebastian Bach, Bernardo Pasquini oraz Gaspar de Roux ale również późniejszych Camila Saint - Saensa oraz Edwina McLeana.

Wstęp wolny!

czytaj więcej...

Kombinator twórczy - O papierze

Kombinator twórczy - O papierze

Klub Krzesławice

21 września 2019 r - godz. 11.00, ul. M. Wańkowicza 17

Bezpłatny projekt Kombinator Twórczy, ma na celu zaangażowanie w proces rzemieślniczo-artystyczny z użyciem materiałów takich jak drewno, papier i tkanina. Podczas pierwszego spotkania uczestnicy będą mieli okazję nie tylko posłuchać o historii papieru, sposobach jego produkcji dawniej i dziś oraz poznać jego rolę kulturotwórczą, ale przede wszystkim będą mieć unikalną okazję by wziąć udział w warsztacie czerpania papieru typu papier-mâché. Używając sit, prasy introligatorskiej i recyklingowej pulpy papierowej (powstałej z szarych gazet i ścinków biurowych) uczestnicy stworzą ekologiczne arkusze papieru, które ozdobią m. in. suszonymi roślinami według własnego pomysłu.

Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, partnerem Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a wsparcia finansowego udzielił ArcelorMittal Poland w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie” edycja 2019.

Wstęp bezpłatny.

czytaj więcej...

Malarstwo i poezja - wernisaż wystawy Marii Bawoł oraz koncert Jesienna nostalgia na flet i gitarę

Malarstwo i poezja - wernisaż wystawy Marii Bawoł oraz koncert Jesienna nostalgia na flet i gitarę

Klub Mirage

20 września 2019 r. - godz. 18.00, os. Bohaterów Września 26

Galeria M-Plus w Klubie Mirage zaprasza na wystawę malarstwa Marii Bawoł Malarstwo i poezja. Artystka od najmłodszych lat ogarnięta jest artystyczną pasją. Maluje, rysuje, fotografuje, pisze wiersze. Ma na koncie ponad 15 wystaw indywidualnych. Szczególne miejsce zajmują w jej dorobku pejzaże, portrety, kolaże wykonane techniką olejną. Wystawa ma bardzo osobisty charakter. Wernisaż uświetni koncert na flet i gitarę. Wystawa czynna do 20 października 2019 r.

Wstęp wolny!

czytaj więcej...

STRONA 1/372

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE