Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

Podatek tam, gdzie Ty!

Podatek tam, gdzie Ty!

Zakup nowoczesnych tramwajów, remonty dróg i chodników, budowa placów zabaw czy rewitalizacja parków –każdy z nas może wnieść swój wkład w realizację tych zadań jeśli tylko zapłaci podatek PIT w Krakowie. Ciągle nie brakuje osób, które mieszkają w stolicy Małopolski, ale z fiskusem rozliczają się w innej gminie. Warto to zmienić, bo każdy nowy podatnik to realny zastrzyk finansowy dla miasta, a co za tym większe środki na jego dalszy, dynamiczny rozwój.

Miasto już po raz 9. organizuje akcję „Płać podatek w Krakowie”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi „Podatek tam, gdzie Ty!”. W mieście pojawiły się już m.in. citylighty, plansze w automatach KKM i spot w BUSTV.

czytaj więcej...

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - PRZEDŁUŻONY TERMIN ZGŁOSZEŃ

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - PRZEDŁUŻONY TERMIN ZGŁOSZEŃ

do 30 kwietnia 2020 r.

W związku z tym, że w okresie naboru zgłoszeń do projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka” przypadła Wielkanoc oraz ze względu na utrudnioną w dobie pandemii komunikację, zdecydowaliśmy się na przedłużenie terminu zapisów do 30 kwietnia 2020.

Zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń za pomocą prostego formularza zapisu.

W razie jakichkolwiek pytań – piszcie lub dzwońcie do nas! KONTAKT

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2020”.

czytaj więcej...

COVID-19 - ODWOŁANIE WSZYSTKICH ZAJĘĆ

COVID-19 - ODWOŁANIE WSZYSTKICH ZAJĘĆ

Szanowni Państwo,

zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii,  informuję że wszystkie zajęcia oraz wydarzenia w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta zostają zawieszone do odwołania.

O dalszych krokach, szczególnie o wznowieniu działalności, będziemy Państwa informować za pośrednictwem strony internetowej www.krakownh.pl oraz mediów społecznościowych.

Małgorzata Jezutek
Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Kraków, 11 marca 2020 r.
aktualizacja: 23 marca 2020 r.

czytaj więcej...

Program Zakupu Dzieł - Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Program Zakupu Dzieł - Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego

6-17 maja 2020 r.

Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza nabór wniosków na zakup dzieł z zakresu twórczości artystycznej oraz działań związanych z upowszechnianiem kultury. 

Program „Zakupu dzieł” adresowany jest do osób ze środowiska twórczego i artystycznego, których sytuacja finansowa uległa znaczącemu pogorszeniu w związku z epidemią COVID-19. Jego celem jest uruchomienie nowych form współdziałania artystów i centrów kultury oraz dotarcie do twórców, którzy nie mają doświadczenia w kontakcie z Miastem i obecnymi mechanizmami wsparcia.

Realizacja Programu, na którą przeznaczono łącznie 250 000 zł., powierzona została czterem instytucjom kultury, dla których organizatorem jest Gmina Miejska Kraków, tj. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Centrum Kultury Podgórza, Krakowskiego Forum Kultury i Nowohuckie Centrum Kultury.

Wnioski można składać od 6 do 17 maja br.

Więcej informacji     |      Regulamin

czytaj więcej...

Weź udział w projekcie „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”!

Weź udział w projekcie „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”!

do 10 maja 2020 r.

Zapraszamy uczniów i absolwentów nowohuckich szkół średnich (wszystkich roczników!), do stworzenia razem z nami słownika charakterystycznych dla młodzieży nowohuckiej powiedzeń, będących ilustracją najważniejszych dla młodych ludzi w danym czasie zjawisk, idei, wydarzeń, postaci i miejsc związanych z Nową Hutą.

Aby przystąpić do projektu zapoznaj się z OPISEM oraz REGULAMINEM PROJEKTU i wypełnij formularz Zgłoszenie udziału w projekcie. 

Zgłoszenia przyjmujemy do 10 maja 2020 r.

W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z koordynatorką projektu:
weronika.sliwiak-motak@krakownh.pl lub tel. 609 338 944.

Organizatorem projektu jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, a partnerami są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty, Fundacja Hesperus, XII Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida oraz XXI Liceum Ogólnokształcące im. S.I. Witkiewicza – Witkacego.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2020.

czytaj więcej...

W Klubie Herkules szyjemy maseczki

W Klubie Herkules szyjemy maseczki

Klub Herkules

W Klubie Herkules w ramach akcji #zostańwdomu po nowohucku szyjemy maseczki ochronne. Gotowe partie przekazywane są dla Ochotniczych Straży Pożarnych w okolicy, dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego "Serdeczna troska" dla Seniorów i mieszkańców Branic, Ruszczy, Wyciąż.

czytaj więcej...

O Mycielskich w nowym numerze Karnetu

O Mycielskich w nowym numerze Karnetu

Polecamy Waszej uwadze specjalne wydanie kwietniowego Karnetu, które dostępne jest w wersji online i do pobrania TUTAJ. W wydaniu znajdziecie bardzo dużo ciekawych artykułów, wywiadów, recenzji, a wśród nich historia dworu rodu Mycielskich w Łuczanowicach, w którym mieści się nasz Klub Aneks (str. 92-93).  

czytaj więcej...

Składanie wniosków do BO 2020 do 30 kwietnia

Składanie wniosków do BO 2020 do 30 kwietnia

Zostały ostanie dni na założenie projektu w ramach VII edycji budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Do 30 kwietnia br. każdy mieszkaniec miasta Krakowa, może przygotować i zgłosić swój pomysł za pomocą specjalnie dedykowanej platformy online dostępnej pod adresem www.budzet.krakow.pl. Nie przegap szansy i zmieniaj swoje otoczenie z budżetem obywatelskim miasta Krakowa. Budżet Obywatelski miasta Krakowa to już ponad 650 projektów przekazanych do realizacji w ciągu 6 edycji.

Szczegółowe informacje jak złożyć projekt znajdują się na stronie www.budzet.krakow.pl lub pod numerem 12 616 11 11. 

czytaj więcej...

Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy

Pogodnych Świąt Wielkiej Nocy

Na te - jakże inne niż pragnęlibyśmy - Święta Wielkiej Nocy,
przesyłamy wyrazy naszej pamięci oraz najlepsze życzenia.
Przede wszystkim zdrowia dla Was i Waszych bliskich,
ciepłych i pełnych nadziei na lepsze i bezpieczne jutro, świątecznych dni.
Niech nie zabraknie Wam pogody ducha i wiosennej radości.

Z nadzieją na rychłe spotkanie!

Małgorzata Jezutek - Dyrektor
oraz Pracownicy
Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

czytaj więcej...

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa - Zgłoś swój pomysł! Głosuj!

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa - Zgłoś swój pomysł! Głosuj!

Startuje tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego. W pierwszym etapie, trwającym od 1 kwietnia, przyjmowane są propozycje zadań. Jesienią w głosowaniu wyłonione zostaną zwycięskie projekty. Szczegółowe informacje na temat zasad Budżetu Obywatelskiego 2020, w tym sposobów i reguł zgłaszania propozycji, dostępne są na stronie internetowej https://budzet.krakow.pl.

Zachęcamy do udziału i zgłaszania pomysłów!

Budżet obywatelski na poziomie ogólnomiejskim i dzielnicowym realizowany będzie według poniższego harmonogramu:

  • 1–30 kwietnia – zgłaszanie propozycji zadań
  • do 31 lipca – weryfikacja formalna oraz prawna zgłoszonych zadań
  • 7 sierpnia – ogłoszenie wyników oceny formalnej i merytorycznoprawnej
  • 7-14 sierpnia – składnie protestów wobec negatywnej oceny
  • 24-31 sierpnia – rozpatrywanie protestów
  • 10 września – ogłoszenie listy projektów poddanych pod głosowanie
  • 26 września-5 października – głosowanie
  • 26 października – ogłoszenie wyników głosowania

czytaj więcej...

STRONA 2/393

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE