Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności

Filtr wyszukiwania:  

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach  Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

11 czerwca 2006 r. - koncert barokowy

11 czerwca 2006 (niedziela) o godz. 17.30 w kościele Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1 a odbędzie się koncert barokowy - podstawę formalną tego koncertu stanowi Missa Paschalis Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego (części stałe mszy). Natomiast dopełnienie (części zmienne mszy) stanowić będą odpowiednio dobrane utwory organowe (między innymi stylizowane improwizacje). Całość przeniesie słuchacza w czasy baroku. Wykonawcami będą: Chór Organum i zespół instrumentalny Ricercar pod dyrekcją Bogusława Grzybka oraz organista Ireneusz Wyrwa.

czytaj więcej...

Święto Czyżyn - Dzielnica Czyżyny Dzieciom

Święto Czyżyn - Dzielnica Czyżyny Dzieciom

Klub 303

11 czerwca 2006 r. - festyn rodzinny

W niedzielę 11 czerwca - od godz. 15.00 na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Al. Jana Pawła II 39, odbędzie się kolejny festyn rodzinny "Święto Czyżyn - Dzielnica Czyżyny Dzieciom".

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Osiedlowe Grupy Zabawowe

Osiedlowe Grupy Zabawowe

Klub 303

Od kwietnia w Klubie 303 Ośrodka Kultury, os. Dywizjonu 303 nr 1, realizowane są warsztaty Osiedlowe Grupy Zabawowe, skierowane do młodych kobiet, które zajmują się prowadzeniem domu oraz opieką i wychowaniem dzieci. Osiedlowe Grupy Zabawowe to forma pomocy sąsiedzkiej, mini przedszkole, grupa wsparcia oraz miejsce spotkań towarzyskich, gdzie uczestnicy mogą się lepiej poznać, wymienić doświadczenia, pozostawić dziecko pod sprawdzoną opieką a tym samym zyskać więcej wolnego czasu np. na poszukiwanie pracy, uczestnictwo w kursach, załatwienie spraw urzędowych, wyjście do fryzjera. W warsztatach biorą udział mamy wraz z dziećmi.

czytaj więcej...

Wiejska chata z tradycjami

Wiejska chata z tradycjami

Klub Karino

12 maja 2006 r. - pieczenie chleba; fot.: OK

W Klubie KARINO W Chałupkach odbyła się niezodzienna impreza, której celem była prezentacja dawnych tradycji wiejskich takich, jak: pieczenie chleba i podpłomyków, wyrób masła czy serów. Na tę okoliczność sala klubu została zaaranżowana jak wnętrze wiejskiej chaty, w której zaproszeni goście raczeni byli nie tylko śpiewem i muzyką, ale także poczęstunkiem.

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Muzyczne wyznania

Muzyczne wyznania

Klub Dukat

13 maja 2006 r.

Klub DUKAT Ośrodka Kulltury Kraków-Nowa Huta oraz Rada Dzielnicy XVII zapraszają na muzyczny piknik rodzinny, który tradycyjnie odbędzie się w Zielonym Jarze w dniu 13 maja br. o godz. 17.30.

czytaj więcej...

„Życie słowami malowane”

„Życie słowami malowane”

25 i 26 maja 2006 r. - IX Przegląd Amatorskiej Twórczości Poetyckiej

Dwa dni będzie trwał dziewiąty juz przegląd poezji adresowany do seniorów działających w koła PZERI i klubach Ośrodka Kultury. Celem Przeglądu jest umożliwienie chętnym seniorom zaprezentowania własnej, amatorskiej twórczości poetyckiej oraz prozy wspomnieniowej, jako osobistego sposobu przedstawienia własnych przeżyć, wrażeń, spostrzeżeń, obserwacji, przemyśleń itp.

czytaj więcej...

„Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

„Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

Muzyczne Spotkania Na Wzgórzach Krzesławickich

14 maja 2006 r. – koncert Ave Maria

Kolejny koncert z wymienionego wyżej cyklu pod tytułem: „Ave Maria w historii muzyki", odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego, os. Na Wzgórzach 1 a, w dniu 14 maja br. o godz. 17.30. Punktem wyjścia koncertu będzie melodia gregoriańska, następnie przedstawione zostaną interpretacje tej prostej modlitwy kompozytorów różnych epok (F. Schubert, F. Liszt, E. Elgar, J. S. Bach, F. Mendelssohn, A. Guilmant i inni).

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

Mistrzejowicka Majówka

Mistrzejowicka Majówka

Klub Mirage

20 maja 2006 r. - Western w Mistrzejowicach

W dniu 20 maja br. o godzinie 15.00 na parkingu obok przychodni przy os. Piatów rozpocznie się Majówka Mistrzejowicka – festyn rodzinny w stylu country. Organizatorzy: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Mistrzejowice-Północ” i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapraszają wszystkich chętnych gwarantując doskonałą zabawę i moc atrakcji.

czytaj więcej...

„Wiosna w jesieni życia”

„Wiosna w jesieni życia”

Klub Wersalik

XV Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów

Organizatorzy zapraszają do udziału w XV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów. Celem imprezy, która odbywa się w Klubie WERSALIK, os. Ogrodowe 15, jest prezentacja amatorskiej twórczości artystycznej (zespoły), poetyckiej, muzycznej, malarskiej ludzi starszych. Poprzez twórcze wypełnienie wolnego czasu ludzie samotni, niepełnosprawni, nie poddający się starości mogą integrować się ze środowiskiem, wymieniać doświadczenia, rozwijać własne talenty, uciec od samotności.

czytaj więcej...

9. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

9. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

Nowa Huta. Dlaczego Nie ?!

29 kwietnia 2006 r. - wiosenny koncert „Pola Nadziei”

W dniu 29 kwietnia 2006 r. o godz. 19.00 w Forcie 49 „Krzesławice”, os. Na Stoku 27 b odbędzie się kolejny koncert z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?!”. Będzie to koncert zorganizowany w ramach corocznej akcji „Pola Nadziei” prowadzonej na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Wystąpi Lidia Jazgar z zespołem Galicja, a gwiazdą wieczoru będzie Mieczysław Szcześniak. Organizatorami koncertu są: Porozumienie Dzielnic Nowohuckich i Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta. Bezpłatne zaproszenia będzie można odebrać na tydzień przed koncertem w Punkcie Informacji Miejskiej, ul. św. Jana 2 i w Ośrodku Kultury Kraków – Nowa Huta, os. Zgody 1.
Koncert sponsorują: Elektrociepłownia "KRAKÓW" S.A. oraz PPHU "PROMOS":

czytaj więcej...  |  zobacz galerię zdjęć...

STRONA 363/367

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE