Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Kluby
Klub Aneks

Klub Aneks

Klub Aneks usytuowany jest w zabytkowym Dworze Mycielskich. Po raz pierwszy nazwa wsi pojawiła się w źródłach historycznych pod koniec XIV wieku. Dwór otacza piękny park w stylu angielskim. Do dziś zachował się budynek dawnego zboru ewangelickiego z 1636 roku oraz kalwiński cmentarz. Nieopodal parku znajdują się dwa boiska sportowe oraz siłownia plenerowa. Malownicze otoczenie stanowi o wyjątkowości Klubu, a dzięki bogatej ofercie zajęć i atmosferze przytulności Klub cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Łuczanowic i okolic.

czytaj więcej...

Klub Dukat

Klub Dukat

Klub Dukat usytuowany jest w dawnej wsi Grębałów, notowanej w źródłach historycznych już w 1247 r., na terenie której znajduje się fort obronny wybudowany podczas I wojny światowej przez Austriaków. W bezpośrednim otoczeniu Klubu jest plac zabaw, plenerowa siłownia oraz 2 boiska sportowo-rekreacyjne. W budynku - ładna sala widowiskowa ze sceną. Całkowicie ogrodzony obiekt z kilkunastoma miejscami parkingowymi stanowi znakomite miejsce dla spotkań i różnego rodzaju imprez. W Klubie działa od lat teatralny zespół seniorów Klubowa Grupa Poetica. W ramach działalności realizowane są liczne imprezy oraz stałe zajęcia artystyczno - edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Profil Klubu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/klubdukat

Godziny otwarcia Klubu*:

  • poniedziałek - 13.00-19.00
  • wtorek - 13.00-19.00
  • środa - 13.00-19.00
  • czwartek - 13.00-20.00
  • piątek - 13.00-18.00

* Godziny pracy klubu z powodu nieprzewidzianych okoliczności mogą ulec zmianie.

czytaj więcej...

Klub Herkules

Klub Herkules

Klub Herkules znajduje się w os. Branice, w odległości ok. 6 km od centrum Nowej Huty. Klub jest placówką prowadzącą działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z różnorodnych dziedzin. Klub kultywuje dawne tradycje tj. wyplatanie wieńców dożynkowych, udział w Dożynkach, a także organizuje imprezy kulturalne.

czytaj więcej...

Klub Jedność

Klub Jedność

Uwaga - remont!

Ze względu na planowane prace remontowe, organizowane przez Klub zajęcia są zawieszone do odwołania. Przepraszamy za utrudnienia. Mamy jednak nadzieję, że prace remontowe przyczynią się do rozwoju działalności Klubu i uczynią go jeszcze chętniej odwiedzanym miejscem aktywności i spotkań mieszkańców. 

Klub Jedność położony jest na obrzeżach miasta Krakowa, w Dzielnicy XVIII Nowa Huta w osiedlu Wolica. Klub znajduje się niedaleko Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz blisko Kaplicy im. Matki Boskiej Częstochowskiej, w budynku sąsiadującym z Przychodnią Zdrowia i OSP. Z tyłu za budynkiem Klubu znajduje się malowniczy staw, gdzie na wiosnę rozkwitają piękne lilie wodne, pływają dzikie kaczki i niewielkie ryby, wokół Klubu jest dużo zieleni. Obok Klubu usytuowano trawiaste boisko do piłki nożnej. Pracownicy Klubu starają się podtrzymywać i kultywować miejscowe tradycje, obrzędy i zwyczaje oraz pobudzać inicjatywy kulturalne . Współpracują z mieszkańcami i środowiskiem lokalnym, organizują imprezy zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dla osób dorosłych i seniorów, zachęcając do aktywnego spędzenia wolnego czasu, rozwijania pasji i talentów.

czytaj więcej...

Klub Jędruś

Klub Jędruś

Klub Jędruś wybudowany został w latach 70-tych. Od tego czasu służy mieszkańcom, będąc miejscem ich spotkań. W Klubie organizowane są zajęcia dla dzieci i młodzieży (m.in. zajęcia plastyczne, warsztaty literackie, Klub Młodego Informatyka, nauka gry na gitarze), kursy komputerowe dla dorosłych i seniorów, a także wernisaże i comiesięczne zabawy dla dzieci i rodziców w sobotnie popołudnia. W Jędrusiu działa aktywnie Koło Seniora i zespół Jędrusie. Klub dysponuje nowoczesną salą komputerową.

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Klub zamknięty
Wtorek – Klub otwarty 12.00-20.00
Środa – Klub otwarty 9.00-18.00
Czwartek – Klub Otwarty 9.00-19.00
Piątek – Klub Otwarty 9.00-19.00
Sobota – Klub otwarty 10.00–14.00

Profil Klubu na portalu Facebook.

Profil Klubu na portalu Pinterest.

czytaj więcej...

Klub Karino

Klub Karino

Klub Karino jest placówką prowadzącą wszechstronną działalność edukacyjną, kulturalną i wychowawczą. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów z różnorodnych dziedzin. Wyróżniamy się spośród innych placówek zajęciami wyjątkowymi: zajęcia archeologiczne czy strzeleckie. Klub słynie z działalności o charakterze obrzędowym i kultywowania dawnych tradycji (m.in. pieczenie chleba, zwyczaje dożynkowe, kolędowanie).

czytaj więcej...

Klub 303

Klub 303

Klub 303 od kilku lat zajmuje się propagowaniem działań cyrkowych i teatru ulicznego na terenie Nowej Huty, realizując szereg wydarzeń i happeningów oraz prowadząc grupy: Grupę Happenerską Nowa Huta (w latach 2007-2013) oraz Grypę Cyrkową od 2013 r. Uczestniczy w międzynarodowych projektach współpracując ze Stowarzyszeniami Naphtaline i Gwennili oraz Teatrem Zeotrope (Francja), a także Zirkusschule Tasifan (Niemcy). Organizuje coroczny festyn rodzinny Święto Czyżyn. Dzielnica Czyżyny Dzieciom w Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Lotnictwie Na Skrzydłach Historii. Na co dzień pracuje na rzecz środowiska lokalnego Dzielnicy XIV Czyżyny organizując różnorodne zajęcia i imprezy dla różnych grup wiekowych: maluszków, dzieci i młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Strona Klubu na portalu Facebook

czytaj więcej...

Klub Krzesławice

Klub Krzesławice

Klub Krzesławice usytuowany jest w Krzesławicach, które stanowią swoistego rodzaju skansen ziemiańskiej sielanki pośród miejskiego krajobrazu. W bliskim sąsiedztwie Klubu znajduje się malowniczy drewniany kościółek z XVII w. oraz Dworek Jana Matejki otoczony dzikim parkiem. Krzesławice są ulubionym miejscem spacerów mieszkańców pobliskich osiedli. Klub otwiera drzwi dla wszystkich, którzy w kameralnej atmosferze chcą realizować się artystycznie lub skorzystać z innych propozycji spędzania czasu wolnego.

czytaj więcej...

Klub Mirage

Klub Mirage

Klub Mirage od 25 lat działa na terenie dzielnicy XV Mistrzejowice, prowadząc działalność na rzecz społeczności lokalnej. W swej ofercie ma szeroki wachlarz zajęć kulturalnych, edukacyjnych i rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Galeria klubowa M plus prezentuje prace twórców zarówno profesjonalnych, jak i nieprofesjonalnych. Każdy mieszkaniec – od maluszka do seniora – może znaleźć w ofercie Klubu coś dla siebie. 

Klub jest klimatyzowany!                                     

czytaj więcej...

Klub Pod Kasztanami

Klub Pod Kasztanami

Klub Pod Kasztanami znajduje się w dolinie Potoku Kościelnickiego, z dala od centrum Krakowa. Jest położony wśród zieleni, tuż obok dwóch dużych kasztanowców. Klub Pod Kasztanami posiada krakowskie stroje ludowe na występy dożynkowe i nie tylko. W godzinach otwarcia Klubu na stałe i bezpłatnie znajdują się: piłkarzyki, stół do ping – ponga, dart, gry planszowe.

Profil Klubu na portalu Facebook.

czytaj więcej...

Klub Wersalik

Klub Wersalik

Klub Wersalik mieści się niedaleko Placu Centralnego. Klub działa na rzecz aktywizacji i integracji mieszkańców w każdym wieku. Prowadzone są liczne zajęcia dla dzieci, warsztaty, odbywają się imprezy okolicznościowe i tematyczne dla każdej grupy wiekowej. Klub współpracuje z wolontariuszami, którzy zajmują się przede wszystkim pracą z dziećmi w Akademii Dzieci i Młodzieży, ale wspierają także wszystkie działania Klubu. To właśnie dzięki ich pomocy realizowane są w Klubie różne projekty socjalne i kulturowe, przede wszystkim na rzecz najbliższej społeczności lokalnej. Gwarantujemy sympatyczną atmosferę, ciekawą ofertę oraz udział w atrakcyjnych inicjatywach.

Profil Klubu na portalu Facebook: https://www.facebook.com/wersalik1

czytaj więcej...

Klub Zakole

Klub Zakole

Klub Kultury Zakole jest trzynastym klubem Ośrodka Kultury Kraków Nowa Huta. To zupełnie nowa placówka, która rozpoczęła działalność w październiku 2018 roku.

Budowa Klubu w Kantorowicach jest efektem inicjatywy mieszkańców osiedla, zaangażowania Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz osobistych starań Radnego Miasta Krakowa Kazimierza Chrzanowskiego, Przewodniczącego Rady i Zarządu Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie Pana Stanisława Madeja oraz Radnego Dzielnicy XVII Pana Wiesława Wojnarskiego. W 2014 r. Pan Prezydent prof. Jacek Majchrowski podjął decyzję o budowie Klubu w Kantorowicach. Realizatorem inwestycji jest Zarząd Inwestycji Miejskich, docelowo placówką ma zarządzać Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta.

Budynek Klubu został wzniesiony w tzw. technologii pasywnej. Dzięki temu koszty jego eksploatacji i ogrzewania są mniejsze o ok. 30% w stosunku do budynku wybudowanego w technologii tradycyjnej. Atut natury estetycznej stanowi jego malownicze położenie - pośród drzew oraz ogrodu, który powstał w ramach projektu „Ogrody Nowej Huty” z udziałem Stowarzyszenia Nasze Kantorowice oraz mieszkańców Kantorowic.

Serdecznie zapraszamy!!!

Profil Klubu na portalu Facebook.

czytaj więcej...

Klub Zgody

Klub Zgody

W dniach rozpoczęcia gry miejskiej Zapomniane oblicza Nowej Huty w terminach: 24 października, 31 października, 14 listopada, dyżur w siedzibie os. Zgody 1 będzie w godz. od 13.00-16.00.

Uprzejmie informujemy, że prace przygotowawcze w nowym lokalu klubu na os. Słonecznym jeszcze trwają. Otwarcie klubu przewidujemy na połowę grudnia. Wówczas zaprosimy mieszkańców na uroczyste otwarcie Klub.

Do tego czasu pracownicy Klubu dyżurują w siedzibie Biura Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) w: poniedziałki, środy w godz. od 12.00-15.30. Zainteresowanych ofertą Klubu zapraszamy do kontaktu osobistego w godzinach dyżurów lub telefonicznie 504 419 158 , w godz. 12.00-19.00 lub mailowo zgody@krakownh.pl.

czytaj więcej...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE