Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności
#zostańwdomu po nowohucku!

#zostańwdomu po nowohucku!

To już 11 tydzień akcji #zostańwdomu po nowohucku realizowanej przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta. 13 klubów wchodzących w skład Ośrodka zaprasza mieszkańców Nowej Huty, Krakowa i nie tylko - bo przecież dzięki działaniom on-line można docierać wszędzie - do udziału w rozmaitych warsztatach, zabawach i propozycjach kulturalnych w sieci. Wszystkie działania dostępne są za pośrednictwem facebookowych profili klubów i samego Ośrodka Kultury. Częściowo również na ośrodkowym kanale Youtube.

#zostańwdomu po nowohucku z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta!

Poniżej pełna lista propozycji od 25 do 31.05. (na bieżąco aktualizowana).

» czytaj więcej...

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - II etap

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - II etap

do 14 czerwca 2020 r.

Wchodzimy w drugą fazę projektu „Nowohucki Alfabet - pokolenia języka”. Zgłoszonych uczestników zapraszamy do pierwszej części badania językowego.

W pierwszej ankiecie badawczej - dostępnej TUTAJ - zbieramy słowa, które kojarzą się Wam z młodością w Nowej Hucie. Mogą to być dowolne wyrażenia, w tym: nazwa miejsca (np. sklepu, pubu, parku – zwyczajowa lub oficjalna),  powiedzenie, słowo określające miejsce w Nowej Hucie, wyrażenie, określenie osoby (pseudonim). Konkretniej - wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy, a łączy się z czasami szkoły średniej i Nową Hutą! Zasada jest jedna – nie  używamy wyrażeń niecenzuralnych ani nikogo nie obrażamy! 

Prosimy o wypełnienie ankiet i przesłanie swoich propozycji do 14 czerwca 2020 r. 

Szczegółowe informacje poniżej.

» czytaj więcej...

Nowy cykl dla seniorów - Fitness dla mózgu

Nowy cykl dla seniorów - Fitness dla mózgu

czwartki, godz. 16.30

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty zapraszamy do skorzystania z nowej propozycji przygotowanej w ramach Nowohuckiej Akademii Seniora. 

Fitness dla mózgu to cykl, w którym w krótkich odcinkach przedstawimy, jak zadbać o kondycję naszego mózgu i jego sprawność aż do późnej starości. Przypomnimy co jest podstawą naszego zdrowia zarówno fizycznego jak i psychicznego, jakie znaczenie ma stres i sposób naszego myślenia, co regeneruje nasz mózg i jakie techniki sprzyjają jego rozwojowi. Odcinek będzie zakończony zadaniem, które pomoże we wprowadzaniu drobnych zmian na lepsze w codziennych nawykach. 

Nowy odcinek co czwartek o godz. 16.30 w serwisie Facebook - na naszym profilu i na stronie Stowarzyszenia.

» czytaj więcej...

Projektowe działania Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Projektowe działania Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Bardzo cieszymy się, że kolejne wnioski, złożone przez nas w konkursach grantowych, zyskały aprobatę instytucji centralnych. Dzięki temu do długiej listy projektów dołączą kolejne dwa - „Teatr w MIG - edycja 2” oraz „NH70 - społeczność, tradycja i historia”.

» czytaj więcej...

Kluby Rodziców w wersji on-line

Kluby Rodziców w wersji on-line

Prężnie działające w pięciu naszych placówkach Kluby Rodziców, zawiesiły swoje działania w związku z pandemią. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Krakowa wracają w nowej formie - oczywiście on-line! 

Dla każdego z nich powstała dedykowana grupa w serwisie Facebook. Zajęcia będą darmowe, a propozycje wraz z harmonogramem będą umieszczane w poszczególnych grupach. Wybrane zajęcia zostaną zrealizowane za pomocą ogólnodostępnego komunikatora Zoom.

Mamy nadzieję, że te wirtualne Kluby Rodziców na nowo staną się miejscem spotkań i wymiany doświadczeń z innymi rodzicami, wypełnionym domową atmosferą współpracy i zaufania. 

Sprawdź co przygotowały Kluby w ramach swojej oferty⬇

» czytaj więcej...

Kulturalny Poranek Seniora 25-31.05.

Kulturalny Poranek Seniora 25-31.05.

Wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Nowej Huty przygotowujemy dla Seniorów mnóstwo ciekawych inspiracji na spędzenie czasu bez wychodzenia z domu. Kulturalny Poranek Seniora to propozycje kulturalne, edukacyjne, historyczne - wszystko to z łatwo dostępnych zasobów internetu - bez opłat, bez konieczności logowania. Na początku każdego tygodnia, tu na stronie internetowej zamieszczać będziemy propozycje na cały tydzień. Na naszym facebooku - od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 prezentowana będzie jedna propozycja.   

Kulturalny poranek seniora od 25 do 31 maja - szczegółowy plan poniżej. 

» czytaj więcej...

Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

Zakończony nabór do projektu Nowohucki Alfabet

10 maja zakończyliśmy nabór uczestników projektu „Nowohucki alfabet – pokolenia języka”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zainteresowani projektem pisali i dzwonili do nas oraz szczególnie tym, którzy zdecydowali się do nas dołączyć!  Do udziału w projekcie zgłosiło się 60 osób chętnych, aby wspólnie stworzyć młodzieżowy słownik. 

» czytaj więcej...

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - PRZEDŁUŻONY TERMIN ZGŁOSZEŃ

Nowohucki alfabet - pokolenia języka - PRZEDŁUŻONY TERMIN ZGŁOSZEŃ

do 10 maja 2020 r.

W odpowiedzi na napływające do nas prośby przedłużamy termin zgłoszeń do projektu do 10 maja 2020 r.  Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy już przesłali swoje zgłoszenia i czekamy jeszcze na tych wszystkich, do których dopiero w ostatnich dniach dotarła informacja o projekcie. Szczególnie mocno zachęcamy do udziału młodzież jeszcze uczącą się w nowohuckich liceach.

Więcej informacji o projekcie na www.nowohuckialfabet.pl

» czytaj więcej...

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 2004-2019 Reminiscencje

Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 2004-2019 Reminiscencje

od 2 maja 2020 r.

W ramach cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! mieliśmy się spotkać na rozpoczynającym rok koncertowy wydarzeniu dla Pól Nadziei. 28 marca w Arce Pana miał zagrać i zaśpiewać zespół niemaGOtu. Nie udało się…. Nie uda się także spotkać w czerwcu nad Zalewem Nowohuckim. Co będzie we wrześniu, grudniu – jeszcze nie wiadomo…. Skoro na razie nie możemy się spotkać w realu na nowych wydarzeniach - powspominajmy jak było. 
Zapraszamy Was na 16 odcinkowy „cykl o cyklu” Nowa Huta. Dlaczego Nie?! 2004-2019 Reminiscencje. Od 2 maja, co sobotę, o godz. 17.00 na facebook'u Ośrodka będziemy publikować zdjęcia, filmy i wspomnienia z jednego roku kalendarzowego cyklu.

» czytaj więcej...

Moje zwierzątko z marzeń i snów - konkurs plastyczny

Moje zwierzątko z marzeń i snów - konkurs plastyczny

4-25 maja 2020 r.

Jedni mają swojego pupila, inni nie, ale każdy może mieć swoje ulubione zwierzątko i każdy może też w swojej głowie wykreować własne wymarzone stworzonko. Klub Wersalik zaprasza wszystkich młodych miłośników działań plastycznych – rysunku, malarstwa czy innych technik, do udziału w konkursie „Moje zwierzątko z marzeń i snów”. Konkurs „Moje zwierzątko z marzeń i snów” to dodatkowa propozycja Klubu Wersalik na aktywność w czasie, kiedy musimy pozostać w domach. Codziennie w social mediach Klub proponuje swoim odbiorcom różnego rodzaju działania i kulturalne inspiracje.

» czytaj więcej...

» więcej aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE