Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Aktualności
Program poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w Klubie Dukat

Program poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II w Klubie Dukat

Dzień 16 października 2018 r. był dniem wyjątkowym dla Gości, którzy przybyli licznie do Klubu Dukat na Uroczystość poświęconą Świętemu Janowi Pawłowi II. W tym dniu minęła 40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Klubowa Grupa Poetica, której opiekunem artystycznym jest Magdalena Rutkowska-Oliwa zaprezentowała program pt. Lekcja życia nawiązujący do nauk papieskich.

» czytaj więcej...

Pierwsze warsztaty Młodej Huty Niepodległej

Pierwsze warsztaty Młodej Huty Niepodległej

Podczas pierwszych warsztatów projektu Młoda Huta Niepodległa – akcja Wol(N)ica, które odbyły się 11 października 2018, ponad 50. młodych mieszkańców nowohuckich osiedli Wolica oraz Branice wzięło udział w zajęciach dotyczących historii ogólnej, lecz z mocnym uwzględnieniem na tle lat 1914 – 1918 tzw. „sprawy polskiej”.

Projekt realizowany w ramach programu grantów „Bank Ambitnej Młodzieży” Fundacji Santander edycja 2018.

» czytaj więcej...

Kluby Rodziców - październik

Kluby Rodziców - październik

październik 2018 r.

Szczegółowe programy wydarzeń w Klubach Rodziców na maj:

» czytaj więcej...

Spotkajmy się na podwórku

Spotkajmy się na podwórku

9 października - 7 listopada 2018 r., Nowa Huta

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta aktywnie włączy się w działania realizowane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu Spotkajmy się na podwórku – Rewitalizacja wnętrz kwartałów zabudowy na terenie Nowej Huty.

Rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych zagospodarowaniu podwórek w Nowej Hucie. Metamorfozę przejdzie 8 podwórek znajdujących się wewnątrz osiedli: Centrum A, Centrum B, Centrum D, Zgody, Górali, Zielone, Ogrodowe, Na Skarpie. Możesz podzielić się swoją opinią lub pomysłem na nową przestrzeń. Weź udział w otwartych spotkaniach konsultacyjnych. Dla każdego podwórka odbędą się dwa spotkania.

» czytaj więcej...

Tralalandia

Tralalandia

28 października 2018 r. - godz. 15.00-16.30, os. Dywizjonu 303 nr 1

Czy w Tralalandii zmieniają się pory roku? Jaka teraz w tej tajemniczej krainie jest pora roku i jak się ona nazywa? Czy choć trochę jest podobna do naszej jesieni? Podczas kolejnego spotkania z Tralalandią będziemy poznawać tralalandzkie pory roku.


» czytaj więcej...

Witamy Jesień – Zabawy podwórkowe dla dzieci

Witamy Jesień – Zabawy podwórkowe dla dzieci

27 października 2018 r. - godz. 16:00, os. Zgody 1

Klub Zgody zaprasza dzieci na spotkanie z podwórkowymi grami i zabawami. Celem jest wspólne miłe spędzenie wolnego czasu w sobotnie popołudnie. Impreza dla dzieci od 6 do 10 lat.

Wstęp wolny!

» czytaj więcej...

Sadzenie 100 dębów na 100 lat niepodległej Polski

Sadzenie 100 dębów na 100 lat niepodległej Polski

27 października 2018 r., godz. 12.00, teren zielony przy ul. Zaporębie

W imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Bogusława Kośmidera zapraszamy  społeczność Branic, Przylasku Rusieckiego i okolicznych osiedli, do wspólnego posadzenia 100 szlachetnych dębów dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości i wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 27 października o godzinie 12:00 na terenie zielonym w pobliżu Klubu Herkules, za Szkołą Podstawową nr 74. Wspólnie z mieszkańcami dęby sadzić będą przedstawiciele władz Krakowa, a także krakowskiego korpusu konsularnego. Zasadzone przez konsulów drzewka poświęcimy miastom całego świata, które od lat wiążą z Krakowem przyjaźń i partnerstwo.

Wszystkim uczestnikom organizatorzy zapewnią sadzonki oraz niezbędny do ich posadzenia sprzęt. Wspólne sadzenie zakończy ognisko i pieczenie kiełbasek.

» czytaj więcej...

Szlachetne Zdrowie: Schorzenia degeneracyjne układu nerwowego

Szlachetne Zdrowie: Schorzenia degeneracyjne układu nerwowego

25 października 2018 r. - godz. 16.00, os. Bohaterów Września 26

Szlachetne zdrowie to cykl wykładów i warsztatów z zakresu edukacji prozdrowotnej. Kolejne spotkanie poświęcone będzie chorobom układu nerwowego. O przyczynach degeneracji układu nerwowego i pierwszych objawach, skutkach postępujących dysfunkcji dla organizmu ludzkiego, przebiegu diagnostyki chorób i sposobach leczenia opowie specjalista.

Wstęp wolny!

» czytaj więcej...

Nowa Huta dla Niepodległej – Koncert plenerowy

Nowa Huta dla Niepodległej – Koncert plenerowy

20 października 2018 r. - godz. 16.00-19.00, Aleja Róż

W sobotę 20 października br. o godzinie 16.00, na scenie umiejscowionej w reprezentacyjnej Alei Róż, rozpocznie się koncert Nowa Huta dla Niepodległej, będący głównym akcentem lokalnej części obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie trzygodzinnej imprezy zaprezentują się twórcy wywodzący się z Nowej Huty i związani z nowohuckim środowiskiem artystycznym.

» czytaj więcej...

Canzone d’amore – Koncert pieśni neapolitańskich i przebojów operetkowych

Canzone d’amore – Koncert pieśni neapolitańskich i przebojów operetkowych

18 października 2018 r. - godz. 16.00, os. Bohaterów Września 26

Klub Mirage zaprasza melomanów na koncert pieśni neapolitańskich oraz arii operetkowych Canzone d’amore w wykonaniu Piotra Bracichowicza (tenor) oraz Marcela Sbranchella (bas, baryton). Koncert organizowany jest z okazji Dnia Seniora, dlatego piękne głosy i muzyka nie są jedynymi niespodziankami przygotowanymi przez klub.

Wstęp wolny z zaproszeniami

» czytaj więcej...

» więcej aktualności...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE