Informacje o nas, Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Informacje o nas

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta jest gminną instytucją kultury o ponad 20-letniej tradycji zarówno w zakresie upowszechniania kultury jak i animacji społeczności lokalnej. Ośrodek powstał z połączenia klubów działających na terenie czterech dzielnic Nowej Huty, mających już wówczas swoją historię i tożsamość. Ta patchworkowa konstrukcja stanowi o naszym charakterze i wyjątkowości.

Pracujemy przede wszystkim dla mieszkańców Nowej Huty, ale i całego Krakowa. Zajmujemy się zarówno organizacją małych, lokalnych akcji jak i masowych koncertów czy imprez. Od ponad 10 lat jesteśmy współorganizatorem największego nowohuckiego projektu kulturalno-społecznego Nowa Huta. Dlaczego Nie?!. Realizujemy także projekty promujące lokalne tradycje i zwyczaje, m.in. Chata wiejska z tradycjami oraz Festiwal Zaklęte w Dyni. Od 5 lat angażujemy się w prowadzenie Nowohuckiej Akademii Seniora – jednego z pierwszych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Krakowie.

Jesteśmy blisko nowohucian i staramy się zaspokajać potrzeby kulturalne najmłodszych, dorosłych i najstarszych mieszkańców. Integrujemy ich, bywamy dla nich drugim domem. Jesteśmy po to, żeby rozwijać zainteresowania i umiejętności oraz dawać radość tworzenia. Dla nas kultura to nie tylko atrakcyjna forma spędzania czasu wolnego, ale i inspiracja do rozwoju życia społecznego.

Dyrektor: Małgorzata Jezutek

Siedziba:
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
os. Zgody 1,
31-949 Kraków
tel./fax: 12 644 24 32,
e-mail: biuro@krakownh.pl


 

 

 

WCZYTYWANIE