Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta, Kluby
Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Relacja
Noc Poezji 2017 w Klubie Dukat

Noc Poezji 2017 w Klubie Dukat

7 października 2017 r. w Klubie Dukat programem zaadresowanym do najmłodszych wielbicieli poezji rozpoczęto Noc Poezji MÓJ WYSPIAŃSKI 2017. Klub odwiedziły "Chochliki", które brały udział w zajęciach bazujących na tekstach poetów krakowskich, w których pojawiają się złe duszki, zjawy, łobuziaki oraz motyw nieskrępowanej zabawy czasów dzieciństwa.

Inscenizację wiersza pt.: "Pierwszy" Jerzego Ludwika Kerna przygotowała wraz z dziećmi Pani Lucyna Rutkowska- artystka sceny krakowskiej i nie tylko, która prowadzi również warsztaty terapii przez sztukę. Natomiast w drugiej części spotkania dla dzieci gościliśmy Pana Leszka Wilka, który w bardzo zabawny sposób przybliżył dzieciom legendy krakowskie ubarwiając je piosenkami.

W drugiej części wieczoru, przygotowanej dla widzów dorosłych, miał miejsce Sąd nad Stanisławem. Artyści podjęli próbę ukazania Stanisława Wyspiańskiego nie tylko, jako autora jednego dramatu, ale jako wszechstronnego twórcy oraz modelu artysty z epoki młodopolskiego fin de siecle. Wydarzenie miało formę inscenizacji rozprawy, której przedmiotem była skarga przeciwko autorowi Wesela skierowana do sądu przez Żyda. W rozpatrywaniu skargi swój udział miała publiczność. Na zakończenie wieczoru zgromadzeni wysłuchali koncertu poezji śpiewanej.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

zobacz galerię zdjęć...  |  powrót do listy relacji...

  

Administratorem podanych przez Ciebie danych jest Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (OKNH), os. Zgody 1, 31-949 Kraków. O ile nic innego nie wynika z kontekstu i treści wpisów w formularzu, wprowadzane dane osobowe będą przetwarzane przez OKNH w celu wystosowania odpowiedzi na Twoje zapytanie oraz prowadzenia z Tobą ewentualnej korespondencji. Przekazane przez Ciebie dane zostaną usunięte po okresie 24 miesięcy od ostatniego kontaktu. Nie będą przekazywane innym podmiotom w rozumieniu RODO. Masz prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: rodo@krakownh.pl oraz usunięcia poprzez przesłanie wniosku w formie elektronicznej na adres: biuro@krakownh.pl.

 

WCZYTYWANIE